logo-knihovna

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými speciálními potřebami.

Knihovna Šumperk

Nyní máme zavřeno

Dětské oddělení

Nyní máme zavřeno

Půjčovna KD sever

Nyní máme zavřeno

Výstava – Martina Trchová – Bezbřeze

Čas: 17.00 hod.

Místo: půjčovna pro dospělé

Soubor maleb nazvaný BEZBŘEZE zahrnuje zejména velká a střední akrylem malovaná plátna inspirovaná okolím řeky Svitavy v bezprostřední blízkosti autorčina domu v Brně – Obřanech. Bezbřeze proto, že nejde jen o různé pohledy na řeku z jejích břehů, ale také malé vhledy do její duše a do života lidí řeku obklopujících. Ať už jsou na malbách rybáři, sedící dny a hodiny na jednom místě, lidé a psi, kteří se smáčí v jejích vodách, nebo jen postavy kráčející v zadumání po březích, všichni mají s vodou svázané své životy.

O autorovi:

Martina Trchová (1983)

Vystudovala učitelství výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě UK a od dob studií se s přestávkami věnuje jak výuce, tak volné tvorbě.

V současnosti prožívá narození dcerky. Ani mateřství ji však v malování nezastavilo, naopak se zařadilo do škály jejích motivů. Mezi náměty tak najdeme i velmi intimní chvíle jako je porod, uspávání či krmení dítěte. Většinou ji ale inspiruje vše, co je nablízku, tedy v poslední době bezprostřední okolí domku v okrajové části Brna – Obřan.

Předchozí Literární seminář – Tisíc a jedna noc

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc