Web Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Společenské hry

4 Cestovatelské hry od GaoHra sama o sobě má spád, získáváte tolary, bojujete s piráty i se svými spoluhráči. Možnost rozhodovat se, jestli pojedete na severní pól, k Viktoriiným vodopádům nebo na Machu Picchu jí dodává cestovatelskou atmosféru. I tak do hry můžete promítnout své cestovatelské touhy.

Od 5 let
40 minut
2–4 hráčů

4 Dobrodružné hry od Gao4 skladné herní plány ve formě leporela, které se výborně hodí na cesty.

Hry jsou doplněné hledačkami pro zábavu a hravé učení matematiky a písmenek. U hřbetu je zavěšený látkový pytlíček s dřevěnými figurkami a kostkou.

Od 4 let
15 minut
2–4 hráči

4 Veselé hry od GaoLeporelo obsahuje 4 originálně a vtipně ilustrované herní plány stolních her. Jsou ideální pro předškoláky a pobaví se u nich celá rodina.

Od 3 let
20+ minut
2–4 hráči

4 Zvířátkové hry od GaoHry pro předškoláky a malé školáky, které zábavnou cestou seznamují děti s domácími, divokými i exotickými zvířaty. Knižní leporelo vám velmi dobře poslouží i jako obrázková kniha na poznávání zvířat. Originálně ilustrované herní plány jsou doplněny hledačkami.

Od 3 let
2–4 hráči

10 kovových hlavolamů v různých obtížnostech.

Od 7 let
1+ hráčů
 

12 říší od AlbiSvižná karetně-kostková hra.

Každý hráč má k dispozici 7 karet, které jsou v každém kole stejné ale lze z nich sestavit různé sestavy. Na kartách jsou různé efekty, cílem je mít v daném tahu nejvyšší hodnotu. Ale pozor – na remízy se nehraje, pokud mají 2 hráči stejnou kartu, nepočítá se ani jednomu z nich, je tak nutné taktizovat. Hraje se na dvě vítězná kola.

Od 10 let
15+ minut
2–4 hráči

Je to ideální soubor her na cesty a výlety, pro přípravu úkolové hry nebo k zabavení dětí v různých prostředí. Hra je na oboustranných ilustrovaných kartách.

Od 4 let
1+ hráčů

Na každé z karet jsou znázorněny informace z určité oblasti. Hráči mají 15 vteřin, aby si zapamatovali co nejvíc, a zvládli odpovědět na jednu až dvě vylosované otázky.

Pokud na hrací kostce hodí Kvída, nastává kolo s bonusovou paměťovou hrou. Tu hrají všichni zároveň – snaží se pokrýt svou kartu správným žetony podle předlohy.

Od 7 let
15 minut
1+ hráčů

Bang! od AlbiKaretní hra, ve které má šerif za úkol zabít všechny padouchy, zločince a odpadlíky. K dispozici má naštěstí celou řadu věrných pomocníků.

Zajímavě pojatá pravidla vnášejí do hry řadu nečekaných zvratů a honiček. Nechte se překvapit.

Od 10 let
20+ minut
4–7 hráčů

Bang! Město duchů od Albi
Rozšíření ke hře Bang!, které obsahuje dvě varianty hry, nové postavy a speciální vlastnosti.

Hru nelze hrát samostatně.

Od 10 let
20+ minut
3–8 hráčů

S párty hrou Co to čmáráš se pobavíte. Ve hře  vůbec nezáleží na tom, jestli umíte kreslit. Podstatný je dobrý nápad a bystrý odhad.

Náhodně si vylosujete číslo 1,2 nebo3 a vaším úkolem bude nakreslit odpovídající pojem z karty. Poté tipujete, co nakreslili ostatní hráči. Body získáte za správné hádání ale i pokud váš obrázek uhodne někdo jiný

Od 10 let
15+ minut
23–7 hráčů

Cortex pro děti od AlbiV logické hře Cortex pro děti všichni hráči hrají proti sobě, a to pomocí 8 různých úkolů, které procvičují různé funkce mozku. Ten, kdo jako první získá 4 části puzzle a složí z nich mozek, vyhrává. Úkoly procvičují paměť, pozornost, koordinaci, abstraktní myšlení a schopnost rozeznávat hmatem různé předměty nebo struktury.

Od 6 let
15 minut
2–6 hráčů

Costa Rica od Albi

Na území Costa Ricy se rozkládají deštné lesy, které jsou plné vzácných živočichů. Přidejte se k expedici a vydejte se spolu se svými společníky na dobrodružnou výpravu.

Rodinná hra Costa Rica kombinuje riskování s logikou, kterou využijete především při plánování, kudy povedete expedici.

Od 8 let
30-45 minut
2–5 hráčů

Český jazyk základní cvičení 1 od Logico PiccoloSoubor obsahuje 16 karet, na každé je 10 úkolů k procvičování slovní zásoby, homonym, rýmů, podstatných a přídavných jmen, zrakového rozlišování, orientace na stránce a dalšího 5–7 let

Čtyřmi slovy
Asociační kooperativní hra se slovy.
Doberte karty klíčových slov, napište společné rysy tajně na hráčskou desku. Poté zkuste společně rozlousknout nápovědy parťáků. Na konci hry sečtěte body a snažte se překonat nejvyšší skóre

Od 10 let
15-30 minut
3-6 hráčů

Karetní hra pro budoucí rodiče, pro rodiče s dítětem nebo děti mezi sebou.

Kooperativní hra, ve které se hráči v roli maminky a tatínka budou starat o miminko, plnit jeho potřeby, starat se o chod domácnosti a odpočívat.

Od 6 let
20 minut
2 hráči

Dobble od ADC Blackfire Ent.Cílem je být vždy nejrychlejším hráčem, který pojmenuje stejný symbol na dvou kartách. Všichni hráči jsou zapojeni stejným dílem, každý trénuje postřeh, rychlost a rozhodování, bez ohledu na věk. Hra je velmi zábavná, a proto si ji užijí nejen děti, ale i jejich rodiče nebo prarodiče.

Od 6 let
15 minut
2–8 hráčů

Dobble 1,2,3 od ADC Blackfire Ent.Cílem je být vždy nejrychlejším hráčem, který pojmenuje stejný symbol na dvou kartách. Všichni hráči jsou zapojeni stejným dílem, každý trénuje postřeh, rychlost a rozhodování, bez ohledu na věk. Hra je velmi zábavná, a proto si ji užijí nejen děti, ale i jejich rodiče nebo prarodiče.

Od 3 let
10 minut
1–5 hráčů

Dobrodružné výpravy - Vinland od AlbiPříběhové karetní hry inspirované skutečnými událostmi.

Ve hře postupně odkrýváte karty, ze kterých vytváříte mapu, na níž se nachází aktivity a interakce, které můžete splnit. Na základě rozhodnutí se příběh větví do 5 možných konců, takže si hru můžete zkusit znovu a vydat se jinou cestou.

Od 10 let
60+ minut
1–6 hráčů

Dominion Intriky od Albi2. edice Dominionu Intriky je samostatně hratelná hra a je možné ji kombinovat s ostatními hrami Dominion. Přináší 25 nových karet, které přinášejí novou variabilitu a nové možnosti

Od 8 let
30+ minut
2–4 hráči

Drakiáda: Čas letí

Kooperativní hra, ve které se snažíte udržet draky co nejdéle ve vzduchu. Ve svém tahu zahrajete kartu, obrátíte přesýpací hodiny a doberete si novou kartu. To vše ve snaze zabránit hodinám v úplném přesypání. Spolupracujte a po zahrání všech karet si užijte vítězství. Hlavně, ať vám žádný drak nespadne.

Od 10 let
do 15 minut
2-6 hráčů

Farmář Pepík od MindokCílem hry je najít zatoulaná zvířátka (kravička, koník, koza, pejsek a kočička). Hra obsahuje 2 balíčky karet po 25 kartách.

Hráči odhalí první kartu z balíčku, tím se odhalí 4 zvířátka ve 4 barvách, hráči mají za úkol poznat, které zvířátko a která barva chybí.

Od 4 let
15 minut
2–8 let

Heat

Heat je závodní karetní hra, ve které se snažíte stát formulovým šampionem a dostat ze svého vozu maximum.
Vyberte správnou kartu a udržte svůj vůz v dráze. Hlavně nezapomínejte chladit motor a brzdit v zatáčkách, klíčem k vítězství budou vaše řidičské dovednosti.

Od 10 let
45-60 minut
1-6 hráčů

Kovový hlavolam, kdy je vaším úkolem dostat ježka z klece (a pak ho do ní zase vrátit).

Od 3 let
1 hráč

Jízdenky, prosím! Londýn

Svižná verze světoznámé hry, ve které spoluhráči soupeří o to, kdo obsadí nejvíce autobusových tras, určených jízdenkami.

Od 8 let
do 15 minut
2-4 hráčů

Kampak, mašinky?

Hry na trénink levé a pravé strany, obsahující 4 varianty pro trénink a dvě pro zábavu

4-10 let
2-4 hráči

Karak - česká hra na hrdiny od AlbiKaždý hráč se ujme jednoho z 5 hrdinů a společně s ostatními zkoumá a zároveň buduje labyrint chodeb a místností. Každý hrdina má dvojici unikátních schopností, které mu pomáhají v boji proti nestvůrám.

Hra končí přemožením draka a vítězem se stává ten, který do té doby získal nejvíce pokladů.

Od 7 let
45 minut
2–5 hráčů

Klub detektivů od AlbiCílem hry je odhalit hráče, který na rozdíl od ostatních neobdržel kódované slovo, ale snaží se to zakrýt vykládáním správných karet.

Od 8 let
45 min
4–8 hráčů

Ukrajinsko-česká verze hry Krycí jména.

Souboj dvou týmů hráčů, které se snaží dříve než soupeř uhodnout, kteří agenti (slova) patří do jejich skupiny. Každý z týmů má kapitána, který zná správné řešení a systémem správných nápověd se snaží dovést svůj tým k cíli.

Od 10 let
15+ minut
2–8 hráčů

Rychlá rodinná karetní hra s jednoduchými pravidly, ve které je úkolem hráčů vytvořit sety karet stejné hodnoty a vykládat je. Důležitým prvkem je kořistění – okrádáno protihráčů o jejich karty. Vykládejte a kořistěte chytře, abyste na konci hry měli v ruce nejméně karet a na stole vyložených co nejvíce karet, které vám přináší body.

Od 10 let
20+ minut
2–5 hráčů
 

Krysí válka od AlbiV této hře jde o bitvu mezi dvěma klany – Eidamáky a Hermelíny. Eidamáci jsou divocí a bojovní, Hermelíni jsou krysí šlechta.

Krysí souboj většinou vyhrává silnější protivník, ale takticky lze zvrátit průběh hry využitím speciální schopnosti na kartě.
Bitva mezi oběma klany může začít. Kdo zvítězí?

Od 6 let
5+ minut
2 hráči

Leo musí ke kadeřníkovi od AlbiLev jménem Leo se rozhodl vyrazit ke kadeřníkovi, protože mu jeho hříva už přerůstá přes hlavu a sotva vidí na cestu. Leo má spoustu kamarádů, které cestou ke kadeřníkovi může potkat a zdržet se s nimi povídáním. Dokážete Lea dovézt do kadeřnického salónu dříve, než kadeřník Bonobo svůj salón zavře?

Od 6 let
20-40 minut
2–5 hráčů

Ligretto

Zábavná postřehová karetní hra.
Hráči se snaží vyložit doprostřed stolu co nejvíc karet do hromádek jedné barvy podle pořadí čísel 1-10 a tím se co nejrychleji zbavit karet ze svého balíčku. Hráči hrají všichni současně, vyhrává tedy ten nejrychlejší a nejbystřejší.

Od 8 let
do 15 minut
2-4 hráči

Ligretto

Snadná party hra o těžkých rozhodnutích.

Cílem hry je reagovat na nabídku přijetím… nebo odmítnutím. Ostatní hráči se snaží odhadnout, jak tázaný zareaguje. Přijmete nabídku? A zvládnou ostatní hráči uhádnout, jak se rozhodnete?

Od 16 let
do 15 minut
2-10 hráčů

MLEM: Vesmírná agentura

Rodinná desková hra s kočičími astronauty.
Vtělíte se do role předitele vesmírné agentury a budete do vesmíru vysílat raketu s kočkonauty. Vaším cílem bude prozkoumávat planety a vesmír. Kdo se dostane nejdál, získá nejvíc bodů. Ale pozor, každý kočkonaut má jiné schopnosti, vybírejte je tedy chytře.

Od 8 let
60 minut
2-5 hráčů

Pomozte medvídkům s hledáním skrytých dobrot, aby si během zimy měli na čem pochutnat.

Kooperativní hra, ve které je úkolem sesbírat v lese zásoby jídla na zimu, a to pomocí karet.

Od 4 let
20+ minut
2–4 hráčů

 

 

Monumenty věků

Vybudujte si vlastní starověké město
Každé kolo utratíte mince za stavbu objektů, které vám dávají určité zdroje, díky nimž se vaše město vyvine z osady na největší město světa. Stavte cesty, budovy ale hlavně monumenty, které vám přinesou spoustu vítězných bodů!

Od 14 let
70 minut
1-5 hráčů

Sada konverzačních karet, které pomůžou obohatit konverzaci o zajímavá témata. Na kus řeči nemá klasická herní pravidla. „Hráči“ ale mohou například každý táhnout pět karet s otázkami, ty si navzájem položit a rozpovídat se na daná témata. Otázky lze také přeskakovat.

Od 7 let
5+ minut
2–10 hráčů
   

Sada konverzačních karet, které pomůžou obohatit konverzaci o zajímavá témata.

Na kus řeči nemá klasická herní pravidla. „Hráči“ ale mohou například každý táhnout pět karet s otázkami, ty si navzájem položit a rozpovídat se na daná témata. Otázky lze také přeskakovat

Od 12 let
45+ minut
2–6 hráčů

Týmová vědomostní hra, ve které hráči poměřují vědomosti s nejchytřejším hráčem – takzvaným lovcem.

Hraje se ve dvou týmech, proti oběma stojí jeden lovec. Cílem je nasbírat a udržet pro svůj tým co nejvíc peněz.

Od 12 let
30+ minut
2–9 hráčů

Na prodej od AlbiVzrušující společenská hra, ve které se ukáže váš obchodnický duch. Nejdříve se snažíte na dražbě co nejlevněji nakoupit a posléze co nejdráž prodat nemovitosti. Jak snadné! Vyzkoušejte si, jak pevné nervy při dražení máte a jak dobře dokážete odhadnout své soupeře!

Od 8 let
30 minut
3–6 hráčů

Naše osada

Každé kolo budete pokládat na herní plán pracovníky, sbírat zdroje, aktivovat sousední budovy nebo stavět. Budujte na nejlepších místech a nechte soupeře, ať vám platí. Postavte nejlepší město a dokažte, že jste nejlepším architektem!

Od 10 let
45-60 minut
2-4 hráči

Neobvyklí podezřelí od AlbiÚkolem hráčů je na vybrat z dvanáctky podezřelých jednoho pachatele. Jeho totožnost však zná pouze jediný hráč a jeho nápovědy nemusí být vždy tak úplně k užitku – na základě rozhodnutí hráčů může ve vězení skončit i naprosto nevinný člověk!

Od 14 let
20+ minut
3–16 hráčů

Obchod

Kvídův obchod je hra o nakupování, která naučí děti od 4 let hospodařit s penězi, správnému rozhodování ale i například řazení potravin do druhů (ovoce, zelenina, mléčné výrobky…)

Od 4 let
30 minut
2-4 hráči

Ominoes: Kostky bohů od AlbiJedná se o abstraktní kostkovou hru, ve které se snažíte vytvářet souvislé plochy postupným pokládáním kostek se svým vybraným symbolem. Cesta k úspěchu vede jedině přes strategické myšlení, chytré využívání speciálních symbolů na kostkách a nezbytnou špetku štěstí. Staňte se vítězi ve jménu svého boha.

Od 8 let
15 minut
2–4 hráči

Osadníci z Katanu od AlbiOsadníci z Katanu jsou legendou ve světě deskových her, která si získala přízeň milionů hráčů po celém světě a to především variabilitou herního plánu. Každá partie je jedinečná. Spolu s protihráči osidlujete ostrov Katan.

Vítězem se stává hráč, který vybuduje nejmocnější osídlení. Neváhejte a pomocí promyšlené strategie ovládněte celý ostrov!

Od 10 let
75+ minut
3–4 hráči

Dlouhý John Silver kdesi ukryl svůj nastřádaný lup a musí ostatním pirátům napovídat (ale ideálně tak, aby nebyl poklad odhalen) a ostatní se budou snažit za pomoci kružítek, obkreslování šablon a dedukce najít v jeho nápovědách tu správnou cestu k cíli (a ideálně na ni přitom neupozornit své protihráče)

Od 12 let
45+ minut
2–6 hráčů

Ostrov Skye od AlbiPět klanů po léta soupeří o nadvládu nad ostrovem Skye. Každý z nich se snaží svým sokům uzmout ta nejlepší území a výhodně prodat ta nechtěná. V této hře se každý z vás stane klanovým náčelníkem, který buduje své panství. Zajistěte si pořádný příjem, shromážděte stáda i loďstvo a triumfujte nad znepřátelenými klany. Dokážete se stát králem ostrova Skye?

Od 8 let
60 minut i více
2–5 hráčů

Rodinná logická hra, ve které se snažíte posouváním průhledných a neprůhledných dílků dosáhnout toho, aby byly viditelné pouze zadané symboly a získat vhodný žeton, který vás posune nejdál na bodovací stupnici. To vše během časového limitu.

Od 8 let
20+ minut
2–4 hráči

Paměťovky se zaměřují především na pracovní paměť a fluidní inteligenci. Hra procvvičuje paměť a logické myšlení př řešení nezvyklých výzev. Hodí se nejen pro děti, ale i dospělé a zejména seniory.

Od 8 let
15 minut
1–4 hráčů

Paměťovky se zaměřují především na pracovní paměť a fluidní inteligenci. Hra procvičuje paměť a logické myšlení při řešení nezvyklých výzev.

Hodí se nejen pro děti, ale i dospělé a zejména seniory.

Od 8 let
15 minut
1–4 hráči

Panic Lab od AlbiÚkolem hráčů je co nejdříve nalézt měňavku, která utekla z laboratoře. Hodem speciálních kostek zjistíte, z které laboratoře a jakým směrem měňavka utekla, i jak vypadá. Nejrychlejší hráč, který ukáže na správnou kartu měňavky získává bod. Ale pozor! Měňavka k útěku používá nejen ventilace, ale na své cestě potkává i mutační komory, kde dokáže změnit svůj tvar, barvu i vzor.

Od 8 let
15–30 minut
2–10 hráčů

Hráči házejí 4 kostkami, na kterých jsou různé barvy nožiček stonožek. Podle výsledků hodu si hráč může vzít odpovídající destičku z nabídky. Nabídka se postupně zmenšuje a ne vždy dílek na hráče vyjde. Vyhrává ten, co vytvořil nejdelší stonožku.

V pokročilé variantě si hráči mohou destičky navzájem krást.

Od 4 let
10+ minut
2–4 hráčů
  

Parky od AlbiVe hře se ujmete dvojice turistů vyrážejících v průběhu 4 ročních období na výpravy do přírody ve snaze objevit co nejvíce krásných míst, spatřit divoká zvířata, pořídit jedinečné fotografie a navštívit proslulé národní parky.

Hra získala řadu ocenění za nejlepší výtvarné zpracování hry.

Od 10 let
45+ minut
1–5 hráčů

Párty Alias - krabice párty hry

V této hře vysvětlujete ostatním spoluhráčům význam slov pomocí jiných výrazů. Na prémiových polích na vás čekají i jiné úkoly: předvádění zvířat a povolání, hledání vhodných rýmů, popisování slavných osobností nebo hledání co nejvíce slov na jedno písmeno.

Od 11 let
45+ minut
4+ hráči

Dětská verze oblíbené hry ve které se ocitnete v roli návštěvníků zábavního parku. Pomocí popisování, předvádění a hádání obrázků na kartách musíte projít parkem a dostat se co nejdříve do cirkusu.

Od 5 let
20+ minut
2–6 hráčů

Sada 50 ilustrovaných karet nejčastějších zvířat a rostlin v České republice. Z jedné strany jsou ilustrace a z druhé strany jejich popisky a několik zajímavostí o nich.

V návodu je popsáno několik poznávacích, paměťových a šifrovacích her, které se s kartami dají hrát (např. hledání reálných rostlin nebo stromů v přírodě, hledání kartiček nebo určování rostlin a zvířat.)

Od 4 let
15+ minut
od 1 hráče

Prima ZOOM od AlbiV této hře se můžete těšit na 4 kategorie, které prověří vaše znalosti.

V kvízové hře Zoom odpovídají na otázky všichni současně a tak se nikdo nudit nebude. Hráči sbírají body za správné odpovědi a kdo jich získá nejvíc, vyhrál.

Od 12 let
30+ minut
3–6 hráčů

Procvičujeme násobilkuHry jsou určeny především žákům prvního stupně základních škol, kteří se seznamují s násobilkou, jejich rodičům a učitelům. Prostřednictvím deskových her se děti pobaví a netradiční, zábavnou formou procvičí násobení a dělení celých čísel, malou i velkou násobilku. Je možné volit ze 4 herních plánů podle zaměření početních příkladů či pohádkových prostředí.
Procvičujeme vyjmenovaná slovaDeskové hry tvoří soubor 4 herních plánů a jsou určeny pro 2 a více hráčů. Ke hře potřebujete jen hrací kostku a odpovídající počet figurek. Hry jsou určeny především žákům základních škol, jejich rodičům a učitelům.

Prokletá stezka od AlbiČeská hra, ve které se každý hráč snaží projít prokletou stezkou, tak aby při tom nasbíral co nejvíce magické esence a hlavně objevil, kam až cesta vede.

Hra je rozdělena na 3 etapy, během kterých na stezku pokládáte své stoupence, následně je přesouváte a bojujete s nimi a při tom se snažíte udržet si strategickou pozici a získat co nejvíce bodů.

Od 12 let
45+ minut
2–5 hráčů

Přines si svou knihu od MindokV každém kole jeden z hráčů otočí vrchní kartu z balíčku, vybere zadání a nahlas je přečte. Ostatní hráči poté prolistují knihu, kterou si vybrali, a vyberou krátký úryvek, který toto zadání co nejvtipněji vystihuje.

Vyhrává nejpovedenější úryvek.

Od 12 let
20 minut
3–8 hráčů

4 Cestovatelské hry od GaoKaždý z 16 herních kamenů má čtyři různé vlastnosti – barvu, výšku, půdorys a plnost či dutost. Vítězem se stává hráč, který umístí hrací kamen a vytvoří tak řadu čtyř kamenů, kde všechny hrací kameny mají alespoň jednu stejnou vlastnost.

Je tu ale háček. Nemůžete si sám vybrat hrací kámen, soupeř vybírá za Vás.

Zvládnete i přesto vyhrát?

Od 8 let
15+ minut
2 hráči

Quiddler od AlbiKaretní hra pro ty, kdo rádi soutěží ve slovních bitvách. Cílem hry je co nejdříve složit slovo, či slova z daných karet, jejichž počet se každé kolo zvyšuje, a karty vyložit.

Od 8 let
30 minut
1–8 hráčů

Svižná hra pro celou rodinu. Hoďte kostkami a nakreslete cesty na svůj herní plán. Vytvářejte dopravní cesty, kterými propojíte výjezdy, abyste na konci hry získali co nejvíce bodů.

Od 8 let
20+ minut
1–4 hráčů

Rámeček Logico PiccoloKarta se zasune do rámečku a barevné knoflíky se přisouvají ke správné odpovědi. Po vyřešení všech úkolů se karta otočí a porovnají se barvy a správné vyřešení úkolů.

LP spojuje učení s hrou, kombinuje koncentraci, pozornost a trpělivost s jednoduchou manipulací.

Od 5 do 10 let

Nabízíme:
Český jazyk – rozšíření slovní zásoby
Připraven ke startu: Pozorování – odhalování – vyprávění

Rodinná trefa od AlbiDokážete najít slovo, které spojí auto, cirkus i jahodu?

V této rodinné hře zvítězí střelec, který zvládne nejlíp napovídat a propojovat slova.

Díky rozdělení na lehčí a těžší je hra uzpůsobena dětem dospělým, pro hru ve dvou nabízí kooperativní variantu.

Od 8 let
30+ minut
2–6 hráčů

Rozhýbej svůj jazýček aneb Logopedie hrouZákladem hry je motivace rozhýbat jazýček a následně procvičit výslovnost jednotlivých hlásek přes slabiky, slova až po celé věty.

Na procvičování jsou všechny hlásky, u kterých je hned uveden správný postup výslovnosti.

Od 3 let
20–40 minut
2–3 hráči

V této rychlé karetní hře pro dva spolu Rychlé šípy a jejich odvěcí rivalové Bratrstvo kočičí pracky soupeří o cenné artefakty ze Stínadel. Kdo ukořistí bájného ježka v kleci či deník Jana Tleskače?

V karetním duelu si můžete vyzkoušet hru za obě strany, protože každá nabízí jiné strategické možnosti.

Od 8 let
20 minut
2 hráči

Savci: pidikarty od AlbiPidikarty jsou svižná a jednoduchá paměťová karetní hra, u které se navíc dozvíte odpovědi na zajímavé otázky a řadu dalších informací. Díky své velikosti jsou ideálním parťákem na cesty.

Od 7 let
15 minut
2–8 hráčů

Similo Báje od AlbiSimilo je kooperativní deduktivní hra, ve které musíte najít jednu ze známých postav na základě nápověd od jiného hráče.

Hledáte boha, člověka či nestvůru?Zvíře nebo pohádkovou bytost? Jedinou nápovědou vám budou další postavy, které vykládá váš spoluhráč. Zvládnete to?

Hry Similo lze mezi sebou kombinovat.

Od 8 let
15 minut
2–8 hráčů

V této karetní hře pro dva spolu Rychlé šípy a jejich odvěcí rivalové Bratrstvo kočičí packy soupeří o cenné artefakty ze Stínadel. Kdo ukořistí bájeného ježka v kleci či deník Jana Tleskače?

V karetním duelu si můžete vyzkoušet hru za obě strany, protože každá nabízí jiné strategické možnosti.

Od 8 let
20 minut
2 hráči

Hlavolam s motivem Rychlých šípů, obtížnost pro začátečníky.

1 hráč

Savci: pidikartyPidikarty jsou svižná a jednoduchá paměťová karetní hra, u které se navíc dozvíte odpovědi na zajímavé otázky a řadu dalších informací. Díky své velikosti jsou ideálním parťákem na cesty.

Od 7 let
15 minut
2-8 hráčů

Similo BájeSimilo je kooperativní deduktivní hra, ve které musíte najít jednu ze známých postav na základě nápověd od jiného hráče. Hledáte boha, člověka či nestvůru? Zvíře nebo pohádkovou bytost? Jedinou nápovědou vám budou další postavy, které vykládá váš spoluhráč. Zvládnete to?

Od 8 let 15 minut 2-8 hráčů

Kooperativní deduktivní hra, ve které musíte najít jednu z postav na základě nápověd od jiného hráče. Daný hráč smí napovídat pouze pomocí karet dalších postav. Dokážete společně najít tu pravou postavu?

Hry Similo lze mezi sebou kombinovat.

Od 7 let
10+ minut
2–8hráčů

Similo Strašidla od AlbiSimilo je kooperativní deduktivní hra, ve které musíte najít jednu ze známých postav na základě nápověd od jiného hráče.

Hledáte boha, člověka či nestvůru?Zvíře nebo pohádkovou bytost? Jedinou nápovědou vám budou další postavy, které vykládá váš spoluhráč. Zvládnete to?

Hry Similo lze mezi sebou kombinovat.

Od 8 let
15 minut
2–8 hráčů

Smajlíkarty jsou svižná kvízová hra. Úkolem hráčů je rozpoznat názvy knih na základě nápověd v podobě smajlíků.

Od 12 let
5+ minut
2+ hráčů

V rychlé a střelené hře provádějí kachny spoustu střelených manévrů proto, aby nebyly střeleny.

Zachraňte svoje kachny a zařiďte, aby žádná ze soupeřových kachen nepřežila.

Poslední kachna ve hře vítězí.

Od 10 let
3–6 hráčů

 

Šťastný candát = šťastný zubáčNa začátku hry dostanou hráči balíček 12 karet. Na smluvený pokyn všichni vykřiknou, co mají na vrchní kartě. Pokud se karty dvou hráčů shodují, provedou příslušnou akci a poté kartu odhodí. Pokud se shodují karty více hráčů, záleží na hráčích, s kým se rychleji spárují.

Kdo se jak první zbaví všech 12 karet a vykřikne „Uplavala“, vítězí!

Od 6 let
2 minuty
3–6 hráčů

Taco, čapka, dort, dárek, pizza od AlbiJedná se o bláznivou postřehovou hru, ve které neustále opakujete pět slov – ale při tom musíte být neustále v pozoru – když se totiž slovo shoduje s právě otočenou kartou, musíte ji zaplácnout dříve než soupeři.

Hra má malé balení, je proto ideální na cesty.

Od 8 let
10+ minut
2–8 hráčů

Roztomilá postřehová hra upravená tak, aby si ji užili i mladší hráči. Nenechte se však zmást, hra nenechá vydechnout ani ty nejlepší hráče původní hry Taco, kočka, koza, sýr, pizza.

Taco, kotě, pizza je samostatně hratelná verze.

Od 4 let
5+ minut
2–6 hráčů

Triolet od AlbiTriolet je hra s čísly, v níž se hráči snaží získat v každém tahu co nejvíce bodů. Za tímto účelem umisťují jednu, dvě nebo tři destičky do jedné řady tak, aby jejich celkový součet nepřesáhl 15.

Od 8 let
30+ minut
2–4 hráči

Ubongo od AlbiUbongo je napínavá rodinná hra ve svižném tempu s vyváženým poměrem rychlosti a strategie. V samotném nitru Afriky jsou ukryty diamanty nedozírné ceny. Jen šamani místního kmene vědí, jak se k nim dostat. Podaří-li se Vám vyřešit hlavolamy, cesta k pokladům se otevře. Dobře se soustřeďte a buďte pohotoví, ať může zaznít Váš vítězný pokřik „Ubongo!“

Od 8 let
30+ minut
2–4 hráči

Únikovka – Závod s časem od AlbiHra je karetní variací na populární únikové hry a je plná rébusů, které musíte vyřešit, chcete-li uspět. Únikovka je kooperativní hra, tudíž hrají všichni hráči spolu a ne proti sobě.

Zvládnete vyřešit unikátní rébusy a uniknout z místnosti včas?

Od 12 let
90 minut
1–6 hráčů

Unmatched Souboj v mlze od AlbiSvižná hra o soubojích nečekaných protivníků. Vyberte si oblíbeného hrdinu, zvolte místo utkání a využijte unikátní balíček schopností svého favorita, abyste porazili svého protivníka.

Od 10 let
30+ minut
2–4 hráči

Útulná doupataRodinná hra, ve které se snažíte co nejvíc si zútulnit své doupě a připravit se na nadcházející zimu.
Budete vysílat svá zvířátka, aby vám přinesla různé zdroje a suroviny. Tyto zdroje potom použijete na nákup vybavení, kterým si vylepšíte své doupě

Od 8 let
45-60 minut
1–5 hráčů

V kostce! Matematika od AlbiVaším cílem bude za 10 minut nasbírat co nejvíce karet s obrázky. Jak na to? Vždy si vyberete 1 kartu, díváte se na ní 10 sekund a poté si vezme kartu váš soupeř. Vy hodíte kostkou a podle toho, jaké na ní padne číslo, vám protihráč přečte otázku. Např.: Kolik centimetrů má jeden metr? Kolik osmin je v jedné čtvrtině?

Zapamatovali jste si to? Pokud ano, karta je vaše!

Od 8 let
10 minut
1+ hráčů

V kostce! Plus – Svět od AlbiHráči mají za úkol správně odpovědět na co nejvíc otázek na téma Fakta o světě a nashromáždit co nejvíce kartiček. Tato hra obsahuje bonusovou minihru, při které lze využít paměť, ale i výtvarné dovednosti.

Od 8 let
10 minut
1–8 hráčů

V kostce! Zvířata od AlbiUmí jaguáři plavat? Žijí klokani ve skupině? Kolik je na obrázku zvířat? Pomocí hry Zvířata V kostce! se seznámíte s těmi nejznámějšími zvířaty z celého světa.

Desetiminutová hra na procvičení paměti a znalosti o zvířatech aneb co si zapamatujete za 10 vteřin? Vaším cílem bude nasbírat co nejvíce karet jednotlivých zvířat.

Od 8 let
10 minut
1+ hráčů

Vědomostní pexeso – filmové hlášky od AlbiHra vychází z klasického pexesa, nehledají se však dva stejné obrázky, ale dvě informace, které k sobě patří.

Text je doplněn motivem tvořícím celek, jakmile se dvě k sobě patřící kartičky položí vedle sebe.

Od 12 let
10 minut
2+ hráčů

Vědomostní pexeso – Historie od AlbiHra vychází z klasického pexesa, nehledají se však dva stejné obrázky, ale dvě informace, které k sobě patří.

Text je doplněn motivem tvořícím celek, jakmile se dvě k sobě patřící kartičky položí vedle sebe.

Od 12 let
10 minut
2+ hráčů

 

Vědomostní pexeso – Pořekadla od AlbiHra vychází z klasického pexesa, nehledají se však dva stejné obrázky, ale dvě informace, které k sobě patří.

Text je doplněn motivem tvořícím celek, jakmile se dvě k sobě patřící kartičky položí vedle sebe.

Od 12 let
10 minut
2+ hráčů

Hra vychází z klasického pexesa, nehledají se však dva stejné obrázky, ale dvě informace, které k sobě patří.

Text je doplněn motivem tvořícím celek, jakmile se dvě k sobě patřící kartičky položí vedle sebe.

Od 12 let
10 minut
2+ hráčů

Velbloudí dostihy na cesty od AlbiVezměte velbloudy na výlet! S touto malou krabičkou si můžete zahrát Velbloudí dostihy nejen na cestách. Vsaďte si na velbloudy na různých pozicích a popohánějte je!

Edice na cesty částečně využívá principů základní hry, ale hra je to jiná a nabízí více možností taktizovat.

Pozor, je to samostatná hra, nelze kombinovat se základní hrou.

Od 8 let
30–60 minut
2–6 hráčů

Velká barevná věžNapínavá hra, při které otestujete svou šikovnost a trpělivost. Na stole se postaví věž ze všech kamenů a hráči se postupně střídají v pořadí a snaží se opatrně vytáhnout kámen z věže, aniž by spadla. Barvu kamene určuje kostka. Poté, co se kámen vytáhne, položí se nahoru na věž. Je povoleno používat jen jednu ruku. Komu věž spadne, prohrál.

Od 6 let
20+ minut
2+ hráčů

Velká kniha detektivních herAť už se rozhodneš hrát za vychytralého zločince, nebo odhodlaného detektiva, upozorňujeme, že prostřednictvím zábavy a smíchu může tato kniha u hráčů vyvolat významný nárůst inteligence, enormní zlepšení strategických schopností a celkově neustálé zdokonalování šedé kůry mozkové!

Od 6 let

Jste připraveni vyrazit na dobrodružnou výpravu? Spojit se s draky, ale také proti nim bojovat? Jakmile jednoduše sestavíte figurky v této knize, vezměte kostku a přizvěte své přátele k zábavné hře. Prověřte své dovednosti ve hrách jako je Labyrint, Spaste rytíře nebo Lávová řeka.

Tato hra přináší rozptýlení na výletech s dětmi, na narozeninových oslavách, nebo vám jen zpestří jakékoli odpoledne. Obsahuje 10 ilustrovaných unikátně zaměřených úkolů – dle daného tématu bojovky a návod pro rodiče. Úkoly se plní na různých stanovištích a nakonec mohou rodiče pro děti připravit i vlastní poklad.

5-8 let

Interaktivní mluvící pexeso

Hra funguje pouze s elektronickou Albi tužkou, která není součástí balení.

Kouzelné mluvící pexeso kombinuje procvičování vizuální a poslechové paměti dětí. Děti se tak budou učit rozeznávat zvuky, které nás obklopují.

15-30 minut
2–4 hráčů

Věž s čísly - hrajte jako klasickou jengu, nebo nechejte kostku, ať vám určí, který kámen vytáhnout...

Společenská hra ve formě věže z dílků s čísly. Volbu taženého dílku určuje hod kostkami. Podle čísel, která padnou, hráč vysouvá dílek z věže a pokládá ho do nejvyšší řady. Postupným odebíráním dílků věž ztrácí rovnováhu a hrozí pád. Hráči se snaží o co nejvyšší stavbu.

Od 6 let
20+ minut
2+ hráčů

Vinohrad od AlbiZdědili jste malý, zanedbaný vinohrad v Toskánsku a snažíte se ho obnovit, zvelebit a rozšířit. Práce na vinohradu je nejen náročná, ale vyžaduje i dobré plánování a management.

Čím lepší víno budete mít v nabídce, tím více turistů váš vinohrad navštíví a znalci vína budou posílat objednávky jednu za druhou. Zvládnete vyrobit víno, které bude mít světový věhlas?

Od 13 let
90 minut
1–6 hráčů

Oblíbená hra, která je o kombinování obrázků s hláškami za účelem vytvoření vtipného memu.

Párty hra, určená nejen teenagerům, ve které budete pro populární memy hledat mezi kartami se slovním popisem tu, která daný meme vystihuje nejlépe.

Od 12 let
30+ minut
3–20 hráčů

X bere! od AlbiVykládání karet s čísly do řad? To už tady bylo. Avšak tentokrát může být v každé řadě jiný počet karet – a kdo zahraje poslední kartu do příslušné řady, musí si vzít celou řadu. Naštěstí máte ještě svou vlastní řadu X, která vás může ochránit před nežádoucími kravami. Ale pozor, jediná špatná karta může zničit celý váš plán…!

Od 8 let
25 minut
2–4 hráči

Yogi od AlbiÚkolem hráčů je tahat si postupně karty, které jim dávají instrukce, jako například měj vypláznutý jazyk, měj tuto kartu na oku a podobně. Tyto instrukce musí dodržovat až do konce hry. Postupem hry tedy hráči dodržují více a více instrukcí – zaujímají čím dál náročnější a komičtější kreace. Hráč, který některou instrukci poruší, vypadává, a ten kdo zůstane poslední se stává vítězem.

Od 8 let
15+ minut
3–12 hráčů

Z pohádky do pohádky – pexetrioOtáčej vždy tři kartičky a hledej trojice, které k sobě patří. Vyhrává hráč, který najde nejvíc trojic.

Od 5 let
2–4 hráčů

Zajíc a želva od AlbiU deskové hry Zajíc a želva se zabaví celá rodina. Sázku zajíce a želvy z bajky všichni známe. Želva svou pílí a vytrvalostí předběhne i mrštného rychlého zajíce.

Jak ale takový závod může dopadnout, když se do něj zapojí ještě vlk, lišák a ovce? Každý má velmi osobitý styl, silné a slabé stránky.

Od 7 let
20+ minut
2–5 hráčů

Znáš dinosaury? PexetrioLehkou a zábavnou formou děti získají spousty užitečných a základních informací. Při hře se otáčí tři kartičky a hledají se trojice, které patří k sobě. Tyto společenské hry jsou výborné didaktické pomůcky.

Znáš naše ptáky? PexetrioLehkou a zábavnou formou děti získají spousty užitečných a základních informací. Při hře se otáčí tři kartičky a hledají se trojice, které patří k sobě. Tyto společenské hry jsou výborné didaktické pomůcky.

Znáte Česko? - kvízová hra od Albi

Kvízová hra otestuje vaše znalosti o naší zemi. Celkem na vás čeká 1350 otázek, obtížnost si můžete zvolit sami. Každá správná odpověď je ohodnocena finančním obnosem. Vyhrává hráč, který má na konci největší finanční obnos.

Existuje i akční varianta hry, kdy využíváte žetony a můžete vydělávat vy i spoluhráč, popřípadě můžete měnit hodnotu otázek a zvrátit výsledek hry.

Od 12 let
45+ minut
2–6 hráčů

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc