Web Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Výstava – Inge Kosková – Kresby

Vernisáž: 7.10.
Čas: 17.00

Místo: půjčovna pro dospělé + malý sál

Kreslířka, grafička, ilustrátorka, pedagožka a malířka Inge Kosková ve své tvorbě prolíná evropskou humanistickou tradici s hlubokým zájmem o východní filosofii. S velikou koncentrací a citlivostí zachycuje své pocity i prožitky hudby, nechává nás nahlédnout do světa, který nás přesahuje.

Inge Kosková se zapsala mezi nejvýznamnější představitele fenoménu olomoucké kresby. Působila na tamější pedagogické fakultě na katedře výtvarné výchovy, dále jako grafička v tiskárně, učila v Lidové škole umění a po revoluci vedla na fakultě experimentální kresbu. Mimo zaměstnání se věnovala volné tvorbě, účastnila se neoficiálního kulturního dění a výstav a udržovala přátelství s umělci, kteří byli režimu nepohodlní. Její doménou je experimentální kresba. Je zastoupena ve veřejných sbírkách významných českých galerií a Muzeí.

Inge Kosková ilustruje také knihy. Jednou z nich je soubor básní spisovatelky, výtvarnice a překladatelky Lenky Kuhar Daňhelové, která přijala pozvání a na vernisáži se budete moci zaposlouchat do jejího přednesu poezie.

Úvodního slova vernisáže se ujme profesor a dokumentární fotograf světového formátu Jindřich Štreit, který vyučuje na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě.

Čerpáno z článku Ilony Rejholcové, Kultura Nový Bor

Předchozí Jdi a přines hlavu krále – Vzpomínkový večer na Jaroslava Mosteckého

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc