Web Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Vernisáž – Černé na bílém – Renata Kukla

Čas: 17:00

Místo: půjčovna pro dospělé a malý sál

Vstup volný

Kresby zařazené do autorčiny poslední výstavy navazují na předchozí série Emoce a Osamělá dramata. Prezentovanou sérii vytvářela autorka tři roky. Krajina je záminkou pro představení iluzorní reality, kde je inkoustová stopa stejně komplikovaná jako očka v pletené krajce. Je to zamyšlení nad cestou člověka a přírody. Někdy je linka jemná, jindy tlustá a zdánlivě chaotická…

Renata Kukla je rodačkou z města Głuchołazy. Zabývá se malbou, kresbou a keramikou. Je členkou Sdružení polských umělců Polské užité umění (Opole), laureátkou ocenění s názvem Głuchołaska Koza za rok 2011 (v roce 2017 nominace Srebrna Głuchołaska Koza). Věnuje se malbě a kresbě různými technikami. Uspořádala několik samostatných výstav, účastnila se také výstav kolektivních, malířských akcí a workshopů v Polsku i v zahraničí. Již více než devět let působí jako lektorka malby, kresby a keramiky v Kulturním centru Głuchołazy.

Výstavu pořádá Městská knihovna TGM Šumperk ve spolupráci s Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach.

Výstava potrvá od 27. 6. 2024 do 4. 9. 2024.

Předchozí Přednáška – Homeopatie v životě ženy – Andrea Heckelová

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc