TVÁŘE KRAJINY – OČI POUTNÍKA – Ivo Müller-ZRUŠENO

cyklus noeticko-cestopisných přednášek

5. díl: Tvář usměvavá

Místo: Velký sál

Rozjímání nad toulkami po rodných hroudách, prolínání krajin vnějších a vnitřních, tentokrát v závěrečném dílu cyklu.

Krajina a povolání: vybírám si já krajinu, anebo si krajina přivolává mě? Kdo si koho táhne na zlaté nitce? Lákavost obzorů a vábení divočiny.

Proč chodí do přírody a do kopců ti, s nimiž se společně procházíme po venku a šplháme na vrcholy? Vyrůstáme ze společných kořenů, nebo je nacházíme až cestou?

Kořeny motivace jako klíč k hádance života: prožitek, výkon, poznání. Možná proto se po těch kopcích stále toulám.

Krajina mi odkrývá svou tvář, já hlídám její úsměv.

Usměvavá tvář odkryje některá z těchto témat:

Předchozí Výpůjčky prodlouženy