TVÁŘE KRAJINY – OČI POUTNÍKA – Ivo Müller

Ivoš Müller

Místo: Velký sál Vstupné: 50 Kč

Čas:18.00

Co všechno lze vysypat z batohu po mnoha letech cárání po světě, tedy kromě promočených bot, připáleného ešusu a vítězoslavného zápisu do deníku.

Rozjímání nad toulkami po rodných hroudách i širém světě, rozhledy po zvlněné krajině hor i vlastního života, prolínání horizontů vnějších a vnitřních.

Mohou toulavé boty zapustit kořeny? Tři oříšky pro Popelku aneb o co poutník zakopává

Příběhy o dobrovolné samotě, o útěku před civilizací, o kamarádství, klukovských snech, o hluboko skrytých motivech.

Krajina do mě otiskuje svou tvář, já do ní své písně.

Čím mě asi mé sudičky obdařily, když mi do kolébky vložily pár toulavých bot? Závažím? Hračkou? Klíčkem k širému světu? Či snad svěřenou hřivnou?

Zkrátka – Proč se po těch kopcích stále toulám?

Během přednášek se budeme procházet mezi tématy nebo se jich dotýkat:

Předchozí Křest kalendáře – Pavel Taťoun