Seminář Moderní dějiny – Stručné dějiny Číny ve 20. stol.

Seminář Moderní dějiny

Stručné dějiny Číny ve 20. stol. – Mgr. Tomáš Hlavsa

Místo: Malý sál

Čína je rozhodně zemí mnoha divů a mimořádně pestré historie. V semináři si představíme hlavní mezníky moderních čínských dějin, které nabízejí řadu ojedinělých událostí a příběhů. Vzhledem k velikosti země se přitom dějinné turbulence vždy týkaly ohromného množství obyvatel. Projdeme si události od svržení císařství přes občanské války, boj o přežití s Japonskem až po vládu čínských komunistů s mnoha jejich experimenty.

Předchozí Trikolora – Komiks autorů Martina Šinkovského a ilustrátora Ticho762