Trikolora – Komiks autorů Martina Šinkovského a ilustrátora Ticho762

Zahájení výstavy: 7.1.

Místo: Půjčovna pro mládež

Sledujte malý příběh ve víru velkých dějin!

Na konci roku 1989 byl mráz, který zalézal za nehty. Přesto byly ulice českých a slovenských měst plné lidí, kteří už měli plné zuby komunistické diktatury. Jak tyto společenské kotrmelce a dobu plnou elektrizujícího napětí i prvních svobodných nádechů po mnoha letech vnímá parta desetiletých dětí? Jak revolucí žije jejich malé sídliště na okraji malého okresního města? Kde sehnat trikoloru? Proč se už učitelům neříká „soudruhu“? A kdo je to ten Havelnahrad?

Od narození ukrutně líný člověk, který sám nechápe, jak se dostal k psaní. Snad mu vyhovuje, že mu do toho lidi moc nekecají. Když přijde řeč na komiksy, stává se z něj urputný zastánce propracovaných scénářů a mnohovrstevnatých příběhů, které by rád napsal, ale naráží na to, že je prostě líný. Na univerzitě v Olomouci se přilepil na kreslíře TICHO762 a dodnes parazituje na jeho schopnostech. Mezi jejich společná díla patří Trikolora, Mlžný ostrov zbarvený do ruda, Městečko Kytice, Chodil obr po zemi nebo Lapálie v Lampálii.

Výtvarník a ilustrátor, který nejradši kreslí velké obrazce, na nichž nesmí chybět opice. Jakmile někde spatříte grafitti s opičákem, je vysoce pravděpodobné, že autorem je TICHO762. Na univerzitě v  Olomouci se k němu přilepil tělnatý fousatý vágus, který se představil jako Martin Šinkovský. Od té doby se jej marně snaží zbavit. Mezi jejich společná díla patří Trikolora, Mlžný ostrov zbarvený do ruda, Městečko Kytice, Chodil obr po zemi nebo Lapálie v Lampálii.

Předchozí OTEVÍRACÍ DOBA BĚHEM VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ