RADOMÍR ČÍŽEK – Na mámině kole napříč Balkánem

Středa 14.9. 2016

Vstupné dobrovolné

Cestovatelská beseda šumperského rodáka Radomíra Čížka, který se v dubnu tohoto roku vydal sám na vlastní pěst na dvoutýdenní cestu na kole napříč Balkánským poloostrovem. Na svém dlouhém putování z Atén do Budapešti nakonec našlapal přes 1700km, přičemž projel postupně Řeckem, Albánií, Černou horou, Chorvatskem, Bosnou a Maďarskem. Vyprávět bude o lidech, které na své cestě potkal, o přírodních krásách, kterými s úžasem projížděl, o jídle, kterým se stravoval, o místech, kde spal, o dobrodružstvích, která zažil, o předsudcích, kterých se zbavil, a o každodenních slastech a strastech dobrodruha na kole.

Předchozí JIŘINA ŠIKLOVÁ – Setkání s populární českou socioložkou, publicistkou a spisovatelkou