JIŘINA ŠIKLOVÁ – Setkání s populární českou socioložkou, publicistkou a spisovatelkou

Čas: 18.30 hod.

Jiřina Šiklová, přední česká socioložka, publicistka, autorka mnoha knih byla během svého barvitého života nejen pedagožkou, disidentkou, uklízečkou, sociální pracovnicí, ale i vězeňkyní za pašování nelegální literatury v období tzv. normalizace. Iniciovala založení katedry sociální práce na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kterou od roku 2000 vedla. S jejím jménem je spojeno také založení nevládní neziskové organizace Gender studies v Praze. Doktorka Šiklová se po celý profesní život zabývá sociální tématikou, problematikou gender, vztahu mezi generacemi a mnoha dalšími sociálními oblastmi.

Předchozí Poprvé do školy, poprvé do knihovny