Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Přednáška – Ředitel šumperské pošty Jan Langer v archivních dokumentech – Ladislav Míča

Čas: 18.00

Místo: velký sál

Vstupné: 50 Kč

Jan Langer, ředitel šumperské, později olomoucké pošty, aktivní Sokol, odbojář i oběť nacistického běsnění. Tak lze stručně charakterizovat tuto významnou osobnost šumperského regionu. Jaký je však obraz Jana Langera v archivních dokumentech a jaké informace poskytují o jeho životě? Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět Ladislav Míča, historik a archivář Státního okresního archivu Šumperk, při přednášce konané u příležitosti Mezinárodního dne archivů. Součástí přednášky bude prezentace archiválií spojených s Janem Langerem včetně dosud nezveřejněných snímků z výstavby šumperské pošty.

Plakát pro přednášku Ředitel šumperské pošty Jan Langer (Large (Vertical))

Galerie

Předchozí Vernisáž – Barvy a linie – Jana Hepilová

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc