Přednáška – Mýtus a realita losinsko-šumperských čarodějnic a jejich procesů – prof. PhDr. Jaroslav Čechura, DrSc

Místo: velký sál

Přednáška podá přehled názorů na šumperské a losinské čarodějnice a jejich následné procesy. Ukazuje zásadní vliv krásné literatury a filmu na toto téma. Představí prameny, které nebyly z velké části využity. Bude se zabývat hlavními protagonisty procesů.

Přednášku pořádá Městská knihovna T. G. M. Šumperk ve spolupráci se Státním okresním archivem Šumperk.

Plakát pro přednášku Jaroslava Čechury na téma Mýtus a realita losinsko-šumperských čarodějnic a jejich procesů
Předchozí Přednáška – Národnostní situace na Šumpersku, Jesenicku a Zábřežsku v prvních poválečných letech – Mgr. Dimitris Atanasiadis, Ph.D