Martina Bittnerová – Utajené životy slavných Češek

Utajené životy slavných Češek
16.3. v 18.30 hod.
Vstupné 50 Kč

Kniha navazuje na předchozí tituly Utajené životy slavných Čechů a Spisovatelky a Erós.
Utajené životy slavných Češek odhalují pět nevšedních ženských osudů, včetně jejich stinných a méně lichotivých stránek.

Básnířka Simonetta Buonaccini se dvakrát ne zrovna šťastně vdala a experimentovala s narkotiky. Obdivovaná herečka Leopoldina Ortová de Pauli žila s nevěrníkem a zároveň největším podvodníkem své doby. Dcera Boženy Němcové, Theodora, dávala přednost hudbě před literaturou a pořídila si nemanželské dítě. Dozvíte se také, proč si spisovatelku Bertu Mühlsteinovou nikdo neodvedl k oltáři a kdo byl velkou láskou skladatele Bohuslava Martinů.

Předchozí Martina Trchová – CESTA DO HIMALÁJÍ