logo-knihovna

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými speciálními potřebami.

Knihovna Šumperk

Nyní máme zavřeno

Dětské oddělení

Nyní máme zavřeno

Půjčovna KD sever

Nyní máme zavřeno

Martina Trchová – CESTA DO HIMALÁJÍ

Martina Trchová vystudovala učitelství VV-ČJ na Pedagogické fakultě UK. Vystavuje v galeriích po celé ČR, příležitostně vede výtvarné workshopy pro děti, zúčastňuje se zahraničních projektů (Turecko, Kazachstán, Azerbajdžán) a v roce 2014 odjela vyučovat výtvarnou výchovu do Malého Tibetu v severní Indii. Na základě této zkušenosti vydala autorskou knihu Deníky z Ladakhu, která je plná kreseb, maleb, grafik i písemných dojmů z měsíčního pobytu v himálajské vesnici Mulbekh. Vedle malby se věnuje autorské hudbě, píše texty i hudbu a vystupuje s jazz-blues-folkovým uskupením Martina Trchová & Trio. V DK Šumperk byli ke slyšení v lednu 2016.

Ve své výtvarné tvorbě se zabývá především grafickou technikou linorytu, ale i malbou akrylem v poslední době též voskovým olejovým pastelem. V knihovně představí své grafiky a kresby z deníku o cestě do Himalájí.

Galerie

Předchozí Kamila Mátychová: Perokresby

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc