Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Markéta Pilátová – Papírový Pepíno

UVÍTÁNÍ KNIHY

Termín: 11. 1. 2018

Čas: 16.30 hod.

Vstupné: dospělí 50 Kč a děti od 6 let 20 Kč

Markéta Pilátová přijela z Brazílie, kde působí v současné době jako krajanská učitelka češtiny, na několik zimních měsíců, aby zde uvedla svou novou dětskou knížku Papírový Pepíno. Návštěvníci akce se můžou těšit na příjemné povídání, čtení a skládání origami s autorkou knihy, která má v Šumperku velké okruh čtenářů jak mezi dětmi, tak i mezi dospělými.

Papírový Pepíno je skřítek, který se narodil v papírnictví zesnulé paní Mrzenové. Její manžel, mrzout pan Mrzena ho málem zaplácne plácačkou na mouchy a tak se Papírový Pepíno raději vydá do světa, kde provádí svá papírová kouzla a pomáhá lidem i zvířatům pomocí papírových skládaček. Nakonec se ale vrátí, aby pomohl samotnému panu Mrzenovi, který má problémy se srdcem a s životosprávou. Papírový Pepíno mu pomůže nejen k novému srdci z papíru, ale i k lepšímu vztahu k lidem. Každá kapitola knihy je věnovaná jedné papírové origami skládačce, k níž se váže příběh, jenž papírový skřítek prožívá. Přivádí děti ke starobylé tradici skládání z papíru, učí je trpělivosti a představivosti. Kniha Papírový Pepíno je praktická a kouzelná zároveň, plná návodů na skládání, křehkosti a pevného odhodlání malého skřítka, který se ničeho nezalekne a má dar, vidět lidi takové jací opravdu jsou.

Předchozí PF 2018

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc