Web Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Luboš

11.1. – 1.3. 2018

1.3. v 17.00 – proběhne „dernisáž“ výstavy

Lubomír Hlavsa, hudebník, ilustrátor, výtvarník, scénárista, kameraman a režisér se přestavuje v Městské knihovně Šumperk.

Už před revolucí působil jako výtvarník ilustrátor. V letech 1987- 1992 kreslil komiksy pro časopisy ABC, Stezka, Čtyřlístek, Ilustrované sešity, Stopa, Aréna, Kometa a slovenské Slniečko.

V roce 1992 založil vlastní produkční televizní společnost a už v roce 1997 začala jeho spolupráce také s Českou televizí, která trvá až dodnes. Pro ČT vytvořil jako režisér a scenárista více než stovku dokumentárních pořadů a filmů.

Od roku 2010 se začal věnovat především historickým tématům a polohrané dokumentární tvorbě.

Diváci mohli vidět tyto polohrané dokumenty: Hrabě Zinzendorf – síla přesvědčení (2010), Pod ochranou Žerotínů (2013), David Zeisberger – apoštol indiánů (2014), Jan Hus – cesta bez návratu (2015) a v současné době dokončuje své první celovečerní doku-drama Poslední útěk Jeronýma Pražského s Ondřejem Vetchým a Jitkou Čvančarovou v hlavních rolích.

Luboš Hlavsa má zároveň potřebu se vyjadřovat k obyčejným věcem, které nás potkávají v běžném životě. Tak vznikl i jeho youtube kanál „Dědek a jeho kreslený svět“, který pravidelně publikuje na internetu. Jednotlivé díly doplňuje velmi podvedenými výstižnými ilustracemi.

Městská knihovna se snaží představit celou jeho tvorbu, takže zde můžete na výstavě vidět komiksy, ilustrace, kreslené vtipy, ale i fotografie z natáčení.

Na osobní setkání s autorem se můžete těšit ve čtvrtek 1.3. v 17.00 hod.

Předchozí PF 2018

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc