Luděk Štipl: Židovské tradice a symboly

Beseda bude zaměřena na historii židovských komunit v Lošticích a okolí. 20. století bude přiblíženo v DVD dokumentu o dramatických životních osudech paní Edith Carter Knöpflmacher, která se narodila roku 1914, před válkou žila v našem regionu a přečkala věznění v Terezíně i Osvětimi. Po osvobození se usadila v Olomouci odkud v roce 1948 emigrovala do USA.

Besedu povede pan Luděk Štipl ze sdružení Respekt a tolerance, které se zabývá dokumentací židovské historie v Lošticích, Mohelnici a Úsově. Členové sdružení pravidelně předkládají získané informace veřejnosti ve formě výstav, besed a vzdělávacích programů pro školy.

Předchozí Zahradní slavnost