Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Literární seminář – Z Lešan do Bjørgvinu aneb Od Františka Hrubína k Jonu FOSSEMU – Marie Brožová

Čas: 18.00
Místo: malý sál
Vstupné: 50 Kč

„…Asle je tak unavený, že by mohl spát, jak tam stojí, ale to nejde, to ne, teď nemůže spát, avšak oči zavře a vtom vidí, že fjord je dnes klidný a zářivě modrý a širé moře je zářivě modré a pluje tam loď, pomalu se vpíjí do zátoky a kopce kolem Boudy jsou zelené a on sedí na lavici a v ruce drží housle a housle si přiloží k rameni a hraje a odtamtud, odtamtud ze Srázu, běží Alida a jeho hudba a její pohyby se prolnou se světlým a zeleným dnem a jeho hudba tou obrovskou radostí jakoby splyne se vším, co roste a co dýchá, a on cítí, jak láska k Alidě pulsuje, jak v něm proudí a rozlije se do hudby a rozlije se do všeho, co roste a dýchá…“
(Úryvek z románu J. Fosseho s názvem Mámení, 1. část trilogie vyprávění, překlad O. Vimr, 2009.)

Tvorba J. Fosseho, nositele Nobelovy ceny za literaturu za rok 2023, zachycuje dvě mezní situace, mezi nimiž se rozpíná život člověka: NAROZENÍ A SMRT.

Obrázek od Jarvin – Jarle Vines – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15227812

Plakát pro literární seminář Marie Brožové o Jonu Fossemu
Předchozí Přednáška – Saúdská Arábie: Na cestě po vratké kolébce islámu – Matěj Krč

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc