Web Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Literární seminář – Y. K. Karaosmanogl a O. Pamuk

Předvánoční toulky světem – loni Japonsko letos Turecko – za Y. K. Karaosmanogluem( r. Cizinec) a Orhanem Pamukem

Přednáší: Marie Brožová

Čas: 18.00 hod.

Místo: Malý sál

Vstupné: 30 Kč

„Tato vesnice nedává mému srdci ani takovou oporu, jakou dává hostinec uprostřed pustiny. Takový hostinec ukazuje pohyb v prostoru. Jste-li dnes zde, dospějete zítra k oáze. Vesnice ve střední Anatólii je však hostinec ztuhlý mrazem. Prostor vás zde pohlcuje a vy v tom ztuhlém prostou sami ztuhnete hrůzou. „(Cizinec)

Pamukova literatura spojuje prvky východní a západní tradice, ale on sám se nevidí jako budovatel nějakých mostů. Pojmy jako Východ a Západ vůbec neuznává a věří, že svět je pouze jeden…První nositel Nobelovy ceny z Turecka ve svých dílech spojuje minulost a současnost, sekularismus a islám – zkrátka všechna témata, která v dnešním Turecku hrají výraznou roli. (HN 2006)

Předchozí TVÁŘE KRAJINY – OČI POUTNÍKA – Ivo Müller

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc