Web Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Literární kabaret – EKG: O Lásce a Sněhu – Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš

Čas: 18.00

Místo: velký sál

Vstupné: 300 Kč

Předprodej zahájen 1. prosince v půjčovně pro dospělé

Literární kabaret Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše EKG přijede do Šumperka. Protagonisté s sebou přivezou: vzorek pražského a berlínského sněhu, spisovatelku Alici Horáčkovou, spisovatele Jana Nováka a sněhuláka. Hraje Tomáš Pastrňák!

Protagonistů jsme se zeptali, proč právě Sníh?
„Sníh a něha k sobě mají blízko, jdeš po sněhu, odstraníš písmeno ‚s‘, tu horní prosolenou vrstvu, a…,“ vysvětluje Malijevský.
„… proslýchá se, že v Šumperku ještě je,“ dodává Rudiš.

O EKG
EKG je literárně hudební kabaret, který ve spolupráci s Divadlem Archa pořádají Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš od počátku roku 2007. EKG se postupem času stalo nejvýznamnější českou scénou zaměřenou na živou literaturu a za patnáct let své existence uvedlo okolo sta premiérových představení, na kterých spolupracovalo s mnoha osobnostmi současné literární, hudební a výtvarné scény.

Předchozí Vernisáž – Domeček pro panenky – Igor Malijevský

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc