Koncert – 66 let orchestru: 1957–2023 – Old Time Jazzband

Místo: velký sál

Tradiční jazz je v našem regionu znám především díky kapele Old Time Jazzband Loučná nad Desnou. Kapela vznikla v roce 1957 a brzy tedy oslaví 66 let od svého založení. O pouhých deset let méně v ní působí umělecký vedoucí Jiří Sedláček, pod jehož vedením orchestr sklidil řadu úspěchů. V roce 1972 převzal na Přerovském jazzovém festivalu z rukou protagonisty neworleanského jazzu, někdejšího člena orchestru Luise Armstronga Alberta Nikolase titul Evropská třída. Následovala léta plná jazzu; Old Time hrál na festivalech doma i v zahraničí, natáčel v rozhlase i v televizi. Banánová krabice plná dokumentů o působení kapely je případným zájemcům k dispozici ve Státním okresním archivu Šumperk. Pár perliček pro koncert v knihovně vybrala a posluchačům přednese Zdeňka Daňková.

Koncert – 66 let orchestru: 1957–2023 – Old Time Jazzband
Předchozí Autorské čtení – Bolet, to nebolí – Michal Schmalz a Ivana Plíhalová