i osobám s jinými specifickými potřebami.

Autorské čtení – Bolet, to nebolí – Michal Schmalz a Ivana Plíhalová

Místo: velký sál

Zubař – jaké pocity to ve vás vyvolává? A tušíte, jaké pocity vyvoláváte ve svém zubaři (pokud se vám ho
podařilo sehnat) vy? Co všechno se může stát nejen v ordinaci, ale také ve vaší nebo zubařově fantazii v temných a nejniternějších zákoutích duší?
Michal Schmalz, litovelský stomatolog, muzikant, skladatel, ochotnický dramatik a herec, začal před několika lety psát povídky inspirované zubařským povoláním. S Ivanou Plíhalovou, herečkou Moravského divadla Olomouc, společně vytvořili komorní útvar ze zubařských povídek a písniček. V jejich společném projektu „Bolet, to nebolí“ se nejedná jen o jakési střípky ze zubařského křesla, povídky jsou volně inspirovány příběhy, úchylkami a fantaziemi nějak souvisejícími s tímto povoláním. Oba protagonisté je nejenom čtou, ale leckdy využívají svých hereckých zkušeností a nechávají se strhnout téměř k akcím. Vše vzniká lehce, nenásilně a přirozeně.

Bolet, to nebolí
Předchozí Do knihovny za pohádkou – Kolotoč pohádek – Divadlo Já to jsem Vítězslava Marčíka