Komentovaná prohlídka – Umělecky zajímavé náhrobky šumperského hřbitova – Monika Paulová, Kristina Lipenská, Drahomír Polách

1. prohlídka: 16.30
  2. prohlídka: 19.00 – baterky s sebou

Sraz účastníků prohlídky:
Espresso bar & Pražírna Pikola (u hřbitova)
Zábřežská 93, Šumperk

Areál šumperského hřbitova slouží svému účelu od roku 1886. Jeho architektonické řešení s půlkruhovou ohradní zdí a vstupní branou v ose navrhl Carl Seidl. Významné šumperské rodiny si na novém pohřebišti nechaly vybudovat impozantní hrobky se sochařskou nebo dokonce mozaikovou výzdobou. Komentovanou prohlídku pořádá Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk ve spolupráci s Vlastivědným muzeem v Šumperku a iniciativou FAJN ŽIVOT V DESNÉM ÚDOLÍ. Provází památkářka Monika Paulová, historička umění Kristina Lipenská a historik Drahomír Polách.

Plakát pro komentovanou prohlídku Šumperského hřbitova Moniky Paulové, Kristiny Lipenské, Drahomíra Polácha
Předchozí Přednáška – Hoštejn – starobylý hrad na západní výspě Moravy – Radim Vrla, Jitka Štáblová, Jiřina Skřivánková