Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Katarína Líšková – Moje jméno je Guatemala – fotografická výstava

Bez vernisáže

Moje jméno je Guatemale portrétem konkrétních lidí žijících v různých částech Guatemaly. Jejich reálné příběhy poznamenané dějinami země vytvářejí mozaiku jedné doby zachycené fotoaparátem.

Gaspar Terraza. Evelyn. Mandado. Baltazar. Pascual Abaj. Candelario Blanco. Pablo. Eduardo. Eduardin. Maximón. Don Vacilio. Ana. Britney. Francisco Perez Sicall. Vacilia Mendoza.

Katarína Líšková:

Více jak 12 roků se profesionálně věnuje cestování. Během svých cest přešla nesčetněkrát právě oblasti Střední Ameriky a Guatemaly. Na fotografiích ji zajímá především příběh, který stojí za osudy postav.

Katarína Líšková získala své první zkušenosti s fotoaparátem na Univerzitě v Granadě, kde studovala pět roků.

V roce 2018 získala prestižní ocenění Slovak Press Photo v kategorii Svět umění a kultury se svou fotografií Alfonsina y el mar, která ztvárňuje píseň, téměř hymnu Latinsko-Amerického kontinentu 70roků. Podle ní Alfonsina Storni, argentínská spisovatelka, vešla do moře a kráčela směrem k nekonečnému horizontu vodní hladin, až do té doby než se úplně ztratila ve vlnách.

V Městské knihovně T. G. Masaryka Šumperk Katarína vystavuje už po třetí.

Předchozí Uzavření Půjčovny pro děti a mládež

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc