Beseda – Radim Žídek – Srdce Bornea

Místo: Velký sál

Srdce Bornea

V horách ve vnitrozemí Bornea se nachází rozsáhlý komplex deštných pralesů, z nějž neustále ukrajují pily dřevorubců. Proniknout až do něj se zdá téměř nemožné, ale i dostat se jen na okraj vyžaduje značné úsilí. Vládnou zde především rostliny a hmyz. Jaké je to vydat se do těchto míst v malajském státě Sarawak na lov exotických brouků? Jak vypadá Borneo mimo národní parky a dokumenty a jak se tu žije vesničanům? Zjistíte, co objevíte v noční džungli, nebo se vydejte do kraje za jedenáctero potoky do masožravého orchidejového lesa… Součástí besedy bude výstava sbírky bornejských brouků i ukázka rukodělných výrobků a nástrojů.

Předchozí Uzavření Půjčovny pro děti a mládež