Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Katarína Líšková – Madagaskar 35mm

Fotografická výstava

MADAGASKAR 35MM

Legenda hovoří, že baobaby byly tak krásné stromy s bujnou korunou posetou velkými barevnými a voňavými květy, a že se jednoho dne ďábel naštval a strom obrátil „vzhůru nohama“, aby se jen on mohl kochat jeho krásou a lidem navždy zůstali jen „holé kořeny“ dotýkající se oblaků.

Madagaskar jako čtvrtý největší ostrov naší planety, majestátně si plavající v Tichém Oceánu, přibližně 2 cm ročně na jihovýchod, je opředený mnohými legendami očaroval nejednoho fotografa.

Jeho kouzlo objevuje svým fotoaparátem také Katarína Líšková:

„Objektív s 35mm fixným ohniskom vytvára uhol záberu podobný vnímaniu ľudského oka. Aj človek „zoomuje“ tak, že používa svoje nohy, aby sa priblížil k objektu záujmu. 35mm fixné sklo na fotoaparáte Vás donúti k niečomu podobnému. Je dosť široké, aby zabralo niekoľko baobabov z diaľky a zároveň musíte byť dostatočne blízko na to, aby ste zachytili priamo pred Vami sa odohrávajúci dokument, stávate sa jeho neoddeliteľnou súčasťou. 35mm objektív je úžasná výzva pre každého fotografa!“

Předchozí Luboš

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc