Katarína Líšková – beseda k fotografické výstavě CON PERMISO – Pohled do kubánské duše

Beseda ve spolupráci s kavárnou Úzká 2

Čas: 17.00 hod

Místo: Kavárna Úzká 2

Během svých vysokoškolských studí na Ekonomické Fakultě ve španělské Granadě objevila Katarína Líšková dvě vášně, které ji provází dodnes: cestování a fotografování.

„Hodiny strávené v tmavé komoře dnes působí jako vzpomínky z minulých životů. Místo studia statistiky a makroekonomie, pokusy s vývojkou a ustalovačem do brzkých ranních hodin. K tomu první zrcadlovka a černobílý film. Absolutní dokonalé spojení.“

Už víc jak deset let se Katarína Líšková věnuje profesionálně cestování. Kubu navštívila více než 50krát ze západu na východ a ostrov si zamilovala se všemi jeho pro i proti.

„Con Permiso“ nebo „S dovolením“ je unikátní sbírka, která vznikala během těchto 10 let. Pomalu otevírá oponu do kubánské duše. Návštěvníci kavárny se můžou těšit na nejen krásné fotografie, ale i na velmi poutavé vyprávění autorky z jejich cest.

Předchozí Ivo Müller – Tváře krajiny – Oči poutníka