Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Jaroslav Hutka – Písně co mluví

Český folkový hudebník, skladatel, písničkář a básník.

Od roku 1966 působí jako písničkář. Vystupuje buď sám, nebo ve dvojici, postupně s Vladimírem Veitem, Petrem Kalandrou, Hvězdoněm Cignerem, Vlastimilem Třešňákem, Štěpánem Rakem a Radimem Hladíkem. Písňové texty a verše pro děti publikoval od roku 1967 v časopisech Melodie, Zítřek, Mladý svět, Mateřídouška ad. Od konce 60. let hraje a zpívá vedle svých vlastních písní (některých s melodiemi B. Dylana, Donovana, V. Veita, P. Kalandry, H. Cignera a texty Z. Růžové) též moravské lidové písně a balady, zejména ze sbírek F. Sušila a F. Bartoše. V roce 1972 spoluzaložil písničkářské sdružení Šafrán.

Předchozí Eva Hudcová – Měšťan a divadlo beseda s autorkou knihy

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc