Ivo Müller – Všechny hory Slovenska

Termín: 24.11. 2017

Vstupné dobrovolné

Od Kriváňa k Javorine, od Dukly po Strečno, z Kremenca až na Devín… Fatry, Tatry, grúně a magury, skalnaté, lesnaté, dechberoucí i kolébavé, nepřeberné karpatské hřebínky mizející do dálav…

Kolik je na Slovensku pohoří? Spočítáme a představíme výběr: velehory, vrchoviny, krasové planiny, do všech světových stran, ve všech ročních obdobích, společně v prošlapané stopě i po osamělých vlčích stezkách. Okem objektivu zachytíme prostorové proměny reliéfu i neodbytný zub času. Zdali postihneme také atmosféru každého pohoří, kouzlo každé z výprav? Stojí za to otočit se zády k Alpám a otevřít náruč beskydkům, holím, minčolům a kýčerám?

Ivo Müller zve na procházku strmou prtí z Veľkého Rozsutca až na Chúľavú Brdôľku.

Předchozí Uvítání knihy – Jedlové jmelí – Jerzy Kozarzewski