Ivo Müller: Peru a Bolívie 2011

v 18.30 hod.

Vstupné 40 Kč

Expedice z letošního léta nás zavede do peruánského pohoří Cordillera Blanca, kde se nad zelenými a příjemnými údolími zdvíhají k obloze zaledněné štíty And. Od zavlažovaných políček Kečuánců, přes eukalyptové háje a skrze rozeklané strmé ledovce vystoupíme na nejvyšší z nich, slavný Huascarán (6742m).

Na pobřeží Tichého oceánu nahlédneme do dávné minulosti předinckých indiánských kultur: Pyramidy slunce a měsíce Močiků, hliněné velkoměsto říše Čimu a tajemné obrazce na štěrkové pláni v Nazce. Ve srovnání s tím je hlavní město Lima bizarním protipólem.

V Bolívii zavítáme na vysokohorskou planinu Altiplano, kde přežijí jen ti nejskromnější: trávy, lamy a indiáni Ajmarové. Ze zasněžené hlavy sopky Sajama (6542m) se rozhlédneme po divoké a krásné pustině.

Předchozí Vít Lucuk: Přežili svou dobu