Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Ivo Müller: Peru a Bolívie 2011

v 18.30 hod.

Vstupné 40 Kč

Expedice z letošního léta nás zavede do peruánského pohoří Cordillera Blanca, kde se nad zelenými a příjemnými údolími zdvíhají k obloze zaledněné štíty And. Od zavlažovaných políček Kečuánců, přes eukalyptové háje a skrze rozeklané strmé ledovce vystoupíme na nejvyšší z nich, slavný Huascarán (6742m).

Na pobřeží Tichého oceánu nahlédneme do dávné minulosti předinckých indiánských kultur: Pyramidy slunce a měsíce Močiků, hliněné velkoměsto říše Čimu a tajemné obrazce na štěrkové pláni v Nazce. Ve srovnání s tím je hlavní město Lima bizarním protipólem.

V Bolívii zavítáme na vysokohorskou planinu Altiplano, kde přežijí jen ti nejskromnější: trávy, lamy a indiáni Ajmarové. Ze zasněžené hlavy sopky Sajama (6542m) se rozhlédneme po divoké a krásné pustině.

Předchozí Vít Lucuk: Přežili svou dobu

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc