Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Helena Fahrnerová – Drobnosti radosti

Zahájení výstavy: 9.3. 2017

Čas: 17.00 hod.

Helena Fahrnerová vystudovala JAMU v Brně, ale život ji nasměroval jinam, než k divadlu. Ve své profesi využívá svět fantazie při tvorbě originálních vůní pro hotely, spa – centra a individuální zájemce. Je zřizovatelkou chráněné dílny, která vyrábí wellness produkty z bylin. Svého tvůrčího ducha ventiluje psaním, fotografováním a výtvarnou tvorbou.

Obrazy Helena Fahrnerová vytváří různými technikami práce s horkým voskem, který ji fascinuje už asi 15 let. Nejdříve ho využívala pro batiku a malbu na hedvábí, pak na enkaustické techniky žehličkou a nyní její obrazy spojují a završují techniky americké enkaustiky, které obsahují všechny dostupné kombinace výtvarných technik. Autorka by ráda do obrazů ráda promítla i svou další lásku a vášeň – aromaterapii, které se věnuje téměř 20 let. Jak sama říká: „vosk přímo vyzývá k propojení s vůní…, ale není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Doufám, že na výstavě bud moct prezentovat alespoň první pokusy o vonné obrazy.“

Předchozí POEZIE A HUDBA – Tomáš Reiner – Mezi Dylanem a Skácelem

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc