Beseda: Za čajem na Srí Lanku – Zlatuše Knollová

Místo: Velký sál

Prostřednictvím pásma fotografií a videí zavítáme na krásný ostrov v Indickém oceánu, který voní čajem, kořením a exotickými květinami. Rybáři ve svých loďkách již brzy ráno vyplouvají na moře, aby svým rodinám zajistili živobytí, jejich ženy pak na domácích oltářích zapalují vonné tyčinky a odříkávají modlitby, aby se muži bezpečně s úlovky zase vrátili. Po ulicích se procházejí posvátné krávy, děti jdou do školy, obchodníci obsluhují své zákazníky, čas běží, vše je v plném proudu. A když je příležitost, místní lidé si rádi najdou čas, aby uctili bohy svými tradičními rituály, výstupem na posvátná místa a samozřejmě dobrým jídlem a pitím, při kterém se setkávají s jinými rodinami a sdílejí své zážitky. Pojďme tedy nahlédnout do běžného života zdejších obyvatel a vychutnejme si onu přívětivou zemi s jejími rozmanitostmi a přírodním bohatstvím. Povídání bude doplněno krátkým autorským čtením z nové knihy „Srí Lanka – světlo a láska“, kterou bude možno i zakoupit.

Předchozí Seminář – Osobní rozvoj