logo-knihovna

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Půjčovna pro dospělé

Nyní máme zavřeno

Půjčovna pro mládež

Nyní máme zavřeno

Půjčovna KD sever

Nyní máme zavřeno

Beseda Po stopách předků Digitální archiv nejen ve službách genealogie Mgr. Ladislav Míča, Ph.D.

Čas: 17.00

Místo: Velký sál

Vstup zdarma

Hledáte informace o svých předcích, zmizelou tvář své obce a jejího okolí, zajímáte se o kronikářské zápisy, dobové fotografie, o písemnosti mapující historické události? To vše a mnohé další přináší Digitální archiv Zemského archivu v Opavě. Tato webová aplikace umožňuje rychlé a snadné vyhledání potřebných informací z široké škály archivních pramenů, jejichž digitální podobu si můžete prohlížet z pohodlí domova. Ladislav Míča, historik a archivář Státního okresního archivu Šumperk, Vás seznámí s prostředím Digitálního archivu; výklad doplní o praktické ukázky, během nichž na vybraných příkladech demonstruje, jaké archiválie je možné využít při sestavování rodokmenu.

Předchozí Příběhy našich sousedů

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc