Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Autorské čtení – Anna Strnadová

Nebeské komando

Čas: 17.00 hod.

Vstupné: 50 Kč Malý sál

Čtvrtá kniha A. Strnadové zachycuje skutečný příběh malínského rodáka Gusty Lindemanna od dětství, kdy mu umřela matka, přes jeho učňovská léta, nucenou službu u wehrmachtu, kam se dostal jen díky svému poručníkovi, který ho po otcově smrti přihlásil k německé národnosti. Následují tři roky na minolovce, útěk k francouzským partyzánům a odsud do Anglie, kde prodělá výcvik tankisty. V roce 1944 odjíždí s ostatními k Dunkerque, kde hlídají část německé armády. S Pattonovou armádou se pak vrací do osvobozeného Československa. Dítě štěstěny, kterého chrání matka, jak sám říká, vyvázne vždy bez šrámu z nebezpečných situací, obzvláště na minolovce, kde mu každou minutu hrozí smrt. Ani ve válečných letech nepodléhá skepsi, a kdykoli se mu naskytne příležitost, užívá života plnými doušky.

Předchozí Za tajemstvím hradu Rabštejna u Bedřichova Radim Vrla

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc