Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Autorské čtení: Anna Strnadová – Maxl Žhář

Čas: 17.00

Místo: Malý sál

Vstup zdarma

Když odesílala Anna Strnadová poslední možný den svůj rukopis Maxl žhář do Literární soutěže Knižního klubu, netušila, že se jí podaří dostat do finále soutěže. Román získal Literární cenu týdeníku Reflex za druhý nejúspěšnější rukopis LCKK 2019. Cenu převzala 3. září v Kaiserštějnském paláci v Praze z rukou šéfredaktora Reflexu.

Tragický příběh tesaře, smolaře a posléze psance a vězně Maxla Novotného ze Žďáru unese čtenáře do druhé půli devatenáctého století, do nelehkých dob, kdy v českých vsích práce nebyla a zbýval jen hlad, vojna, zoufalství, zrada a zločin. Silný příběh o zpřetrhaných vazbách jedné mladé rodiny, o velkých zklamáních a trpělivém čekání doplňují obrazy z každodenního života obyčejných lidí žijících před necelými dvěma sty lety v Posázaví.

Jedná se již o šestou knihu Anny Strnadové.

Předchozí Literární seminář – Y. K. Karaosmanogl a O. Pamuk

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc