Autorské čtení: Anna Strnadová – Maxl Žhář

Místo: Malý sál

Vstup zdarma

Když odesílala Anna Strnadová poslední možný den svůj rukopis Maxl žhář do Literární soutěže Knižního klubu, netušila, že se jí podaří dostat do finále soutěže. Román získal Literární cenu týdeníku Reflex za druhý nejúspěšnější rukopis LCKK 2019. Cenu převzala 3. září v Kaiserštějnském paláci v Praze z rukou šéfredaktora Reflexu.

Tragický příběh tesaře, smolaře a posléze psance a vězně Maxla Novotného ze Žďáru unese čtenáře do druhé půli devatenáctého století, do nelehkých dob, kdy v českých vsích práce nebyla a zbýval jen hlad, vojna, zoufalství, zrada a zločin. Silný příběh o zpřetrhaných vazbách jedné mladé rodiny, o velkých zklamáních a trpělivém čekání doplňují obrazy z každodenního života obyčejných lidí žijících před necelými dvěma sty lety v Posázaví.

Jedná se již o šestou knihu Anny Strnadové.

Předchozí Literární seminář – Y. K. Karaosmanogl a O. Pamuk