Autorské čtení – Anna Strnadová

Emigrantka

Vstupné dobrovolné

Anna Strnadová ( nar. v Petrově nad Desnou) vystudovala Pedagogickou fakultu UP v Olomouci, obor čeština-francouzština. Vyučovala na základních školách. Posledních jedenáct let působila jako ředitelka na ZŠ v Petrově nad Desnou.

Autorka věnuje téměř všechnu dosavadní tvorbu jesenickému kraji – ať už jde o povídkový soubor s názvem Prohry, baladický příběh tří žen V oknech červené muškáty nebo o poslední novelu Emigrantka, v níž zachytila příběh děvčete z Lipové lázní. Většinu námětů čerpá ze skutečných událostí a umělecky je přetváří.

Návštěvníci knihovny se mohou těšit na osobní setkání s touto autorkou. V knihovně bude k dispozici ke koupi i její poslední novela Emigrantka, která je ve volné distribuci již vyprodaná.

Předchozí Kávový dýchánek