Výstava – Pavel Ramert – Přes čtyři horizonty

28.4. – 22.6.

Zahájení výstavy: 28.4.

Místo: půjčovna pro dospělé a malý sál

Vstup zdarma

První výstava šumperského patriota. Obrazy na pomezí fotografie a fotografiky vznikají záměrným pohybem fotoaparátu při expozici, kreativním využíváním neobvyklých světelných zdrojů a případně výraznými manipulacemi v postprodukci, tím nalézají nové souvislosti v zachycené skutečnosti a někdy její vyznění zásadně mění.

Pavel Ramert se narodil v Zábřeze na Moravě, do maturity byl formován Šumperkem. Nyní žije v Šestajovicích u Prahy, kde mu město a blízké okolí poskytuje většinu námětů k fotografování. Amatér, autodidakt, prošel pouze výtvarným kroužkem na 6. ZDŠ Šumperk (3.-4. třída), fotokroužkem MěDPM tamtéž a dvěma kurzy u Roberta Vana. Tetován na ruce vývojkou z doby, kdy u rodičů v koupelně zvětšoval své první fotografie, miluje klasickou černobílou fotografii a podání obrazu vycházející z analogových technik. Předmětem výstavy jsou fotografie z druhého směru tvorby, kdy pomocí pohybu aparátu při expozici a výraznými manipulacemi v postprodukci hledá nové souvislosti v zachycené skutečnosti a někdy její vyznění zásadně mění.

Předchozí Beseda – Michael Žantovský – ZRUŠENO