Výstava – Martin Chvíla – Ležito Nazemi

Zahájení výstavy: 23. 6.

Místo: půjčovna pro dospělé a malý sál

Martin Chvíla (*1970) od dětství rád kreslil a stavěl všemožná lesní města a bunkry. Vystudoval strojní průmyslovku a celé prázdniny a veškeré víkendy trávil na chatě v Mokřinkách, kde nacházel ideální podmínky pro uplatnění svého koníčku. Chata stála na břidlicové haldě, tudíž na nekonečné hromadě stavebního materiálu, který nebylo možné na stavbu měst, tunelů, cest, rozhleden i létajících vehiklů spotřebovat. S dospělostí a opuštěním chaty změnil Martin Chvíla materiál, který používal – nejdříve to byly jen suché věci nalezené v přírodě, pak se přidaly kousky papírků a drobné nepřírodniny, nyní tvoří hlavně z odpadků, které nachází na vandrech, putováních, procházkách a výletech. Kromě toho je autor taky vášnivým houbařem, hledačem smetišť, amatérským hudebníkem, vyznavačem spaní v lese a v poslední době milovníkem koláží a asambláží. Na výstavě v Šumperku představí své digitální koláže tvořené odpady a odpadky z okolí, doplněné všemožnými strukturami vyfocenými tamtéž. Název výstavy odkazuje na autorův pseudonym, který jako autista s Aspergerovým syndromem občas používá a který je ve vztahu k tomu, co tvoří a jak to tvoří, stoprocentně pravdivý. Neautistická forma by zněla „Leží to na zemi“.

Předchozí Nová mobilní aplikace pro eVýpůjčky