Web Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Výstava Jiří Hauschka – Sovy nejsou tím, čím se zdají být

Vernisáž: 6.1.       Čas: 17.00

Místo: půjčovna pro dospělé a malý sál

Jiří Hauschka, rodák ze Šumperka, nikdy nestudoval žádnou uměleckou školu. Přesto má za sebou výstavy nejen v Česku, ale i v zahraničí, jeden z jeho obrazů je součástí sbírek v pražské Národní galerii a dokonce o něm píše v knize World of Art: Movements in Art since 1945, vydané loni v Londýně, věhlasný britský kunsthistorik Edward Lucie-Smith. Uměleckou cestu Jiřího Hauschky, který se hlásí k uměleckému směru nazvanému stuckismus, nově mapuje rozsáhlá monografie, jež vyšla letos na podzim v nakladatelství Kant. S jeho tvorbou se v lednu bude moci poprvé seznámit i šumperská veřejnost.

Předchozí Literární seminář – Zaniklý svět aškenázských Židů v díle bratří Singerových

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc