Vernišáž – Wiosna, ach to ty! Jaro, tohle jsi ty! – Justyna Janek

Místo: půjčovna pro dospělé a malý sál

Vstup volný

Název výstavy odkazuje na píseň, zpívanou poezii Marka Grechuty.
Píseň je o čtyřech ročních obdobích, o tom, jak se vše kolem nás mění. Ve své malbě se Justyna Janek inspiruje přírodou. Pozoruje svět, přírodu, východy a západy slunce, hodně fotografuje krajiny a tyto dojmy pak přenáší na plátno. „Vzhledem k tomu, že se výstava koná v dubnu, tedy na jaře, a nyní je únor a já už toužím po jaru, chtěla bych, aby tato výstava vyzařovala různé tváře jara a dalších ročních období.“

Výstavu připravila Městská knihovna TGM ve spolupráci s Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie.

Výstava potrvá od 13. 4. do 31. 5.

Wiosna, ach to ty! Jaro, tohle jsi ty!
Předchozí Literární seminář – Jiří Našinec, překladatel z rumunské literatury, a Radoslav Nenadál, šumperský rodák, v angloamerických překladech (Irving, Thurber aj.) – Marie Brožová