Web Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Vernisáž – Irsko – Hana Rysová

Čas: 17.00

Místo: půjčovna pro dospělé a malý sál

Vstup volný

Výstavu uvede Václav Cílek.

Profesionálně fotografuje od roku 1964, v 70. letech dálkově vystudovala výtvarnou fotografii na FAMU u profesora Jána Šmoka, předtím i poté prošla řadou zaměstnání (např. pracovala jako fotoreportérka časopisu Rock & Pop). Zabývá se především volnou fotografií. Spolupracovala s fotografem Karlem Plickou, později např. s Tomášem Halíkem, geologem Václavem Cílkem (napsal mimo jiné text k jejím fotografiím skotských megalitů), sochařem Mojmírem Preclíkem (společná výstava v Malostranské besedě) nebo s písničkářem Janem Burianem.

Od roku 1974 uspořádala Hana Rysová více než sto samostatných výstav (doma a v Polsku), mimo jiné vystavovala své snímky z cest (Skotsko, Indie). (Zdroj: Wikipedie)

Výstava potrvá od 1. 2. 2024 do 20. 3. 2024.

Plakát pro vernisáž výstavy Hany Rysové složené z fotografií Irska
Předchozí Přednáška – Co se děje se světem – Václav Cílek

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc