Web Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Vernisáž – Devět židovských cest – Ivan Prokop

Čas: 17.00

Místo: půjčovna pro dospělé a malý sál

Vstup volný

Fotografie Ivana Prokopa vznikly jako obrazový doprovod ke stejnojmenné knize Jiřiny Chrastilové mapující prolínání židovské a křesťanské kultury na území naší republiky. Kniha vyšla v roce 2008 v nakladatelství Paseka. Provází čtenáře nejzajímavějšími židovskými památkami Čech, Moravy a Slezska, není ovšem jejich vyčerpávajícím soupisem, ale jakýmsi návodem, který má pomoct při orientaci v nepřeberném památkovém bohatství naší země. Původní záměr pouze doprovodit text knihy obrazem a dokumentovat tak současný stav památek byl překonán. Fotografie lze vnímat zcela samostatně, proto byly nazvětšovány pro výstavu. Většina zachycuje židovské hřbitovy, na dalších záběrech jsou synagogy, židovská škola či vila Tugendhat v Brně. Výstava potrvá od 3. listopadu 2022 do 4. ledna 2023

Předchozí Křest knihy – Šelma – František Šmehlík

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc