Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Vernisáž – Babi – Martina Trchová

Čas: 17.00

Místo: půjčovna pro dospělé a malý sál

Vstup volný

Je to jako ztratit se mezi obrazy a zapomenout na čas. Nebo jako snít jeden sen za druhým. Výstava ilustrací Martiny Trchové z knihy Babi (nakladatelství Host, 2023) přináší silný vizuální zážitek návštěvníkům všech věkových kategorií. V obrázcích jsou tu beze slov vyprávěny příběhy o malé holčičce a její prababičce, které se nemohou setkat, přesto se však nejrůznějšími způsoby potkávají. Nucené odloučení a bezbřehá fantazie obrázkové knížky neustále překvapují a dojímají. Kniha obsahuje sedm epizod, sedm procházek po kouzelném okolí, které všechny vedou na stejné místo: nahoru po schodech do babiččina bytu. A nezáleží na tom, že jednou je nutno projít šnečí ulitou a jindy připlachtit na pampeliškovém padáčku.

Výstava potrvá od 5. 10. do 6. 12. 2023.

Plakát pro vernisáž Martiny Trchové
Předchozí Koncert – OLD TIME JAZZBAND

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc