Seminář Moderní dějiny – Dobývání vesmíru a vědecký pokrok ve 20. století

ZRUŠENO

Místo: Velký sál Vstupné: 50 Kč

Mimořádným rysem minulého století byl nevídaný vědecký a technologický pokrok, který proměnil život lidí na planetě ohromujícím způsobem. Symbolem lidských úspěchů na poli vědy se stala expanze do Vesmíru, na oběžnou dráhu, dokonce do hlubin slunečního systému. Otisk astronautovy boty v prachu měsíčního povrchu je prostě dodnes fascinující. Mimořádný pokrok nastal v medicíně, informačních technologiích, jaderné fyzice a mnoha dalších oborech. Tak jako nikdy předtím se technologické inovace rychle uplatňovaly v každodenním praktickém životě. Po tématech z politických či válečných dějin se nám tentokrát otevírá snad zdánlivě odpočinkové, ale přesto velmi důležité téma. Svět je dnes naprosto jiný než před 100 lety – a věda na tom má zásadní podíl.

Předchozí Beseda Miroslav Kobza – Rychlebské hory