Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Představení knihy – Králický Sněžník a zlatá údolí v jeho stínu – Miroslav Kobza

Čas: 17.00

Místo: velký sál

Vstupné 50 Kč

Králický Sněžník a zlatá údolí v jeho stínu – tak se jmenuje další kniha zábřežského spisovatele, rozhlasového redaktora, fotografa a hudebníka Miroslava Kobzy. Tentokrát na jejích stránkách zamíříme do historie i současnosti třetího nejvyššího pohoří ČR, kde se setkávají rozvodí tří moří a pramení zde řeka Morava. Do kraje obestřeného množstvím legend a pověstí, které sahají až před první písemné zmínky o této oblasti.
Ve stínu těchto hor se v horských údolích putovalo za vzácným jantarem, dobývaly se zde drahé kovy, ozdobný mramor i černá tuha. Z práce místních lidí se tuhé stonky lnu proměňovaly v to nejjemnější plátno, drsný písek v průzračné sklo a množství dřeva v nejjemnější papír. Je to kraj drsný, stejně jako lidé, kteří zde žili a žijí.
A právě o tomto kraji píše Miroslav Kobza v knize, která není turistickým průvodcem, ale vyprávěním poutníka procházejícího krajinou a vstřebávajícího zážitky jejích obyvatel i své vlastní.

Plakát pro představení knihy Miroslava Kobzy
Předchozí PRO NEMOC ZRUŠENO – Přednáška – Biografie – cesta životem – MUDr. Petr Mílek

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc