Web Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Přednáška – Za Kolumbovým vejcem na nejvyšší horu Kolumbie – Ivo Müller

Čas: 18.00

Místo: velký sál

Vstupné: 50 Kč

Kde že v Kolumbii hledat Kolumbovo vejce?

Úplně na severu u svaté Marie, v ledovcovém hnízdě vysokého andského pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. To hnízdo je dobře chráněné: tropickými pralesy a ne právě hovornými indiánskými kmeny. Nástup je tam dlouhý, bez chat a značených cest. Málokdo najde sílu a odvahu se ke hnízdu byť jen přiblížit.

V tom hnízdě leží vejce – ne jedno, ale hned dvě. Podobají se sobě jak vejce vejci a také jsou navlas stejně vysoká (dle většiny svědků i mapových údajů). Jedno se jmenuje Cristóbal Colón (Kryštof Kolumbus – „objevitel“), druhé Simon Bolívar („osvoboditel“). Dvě skalní vejce v ledovém aspiku. Jakostní třída (horolezecká obtížnost): AD, nejpravděpodobnější výška: 5775m a 5775m.

Shodnost těchto dvou čísel bude však třeba ověřit a zjistit, které z nich je skutečným nejvyšším bodem Kolumbie. O to se v průběhu ledna pokusí naše úderná a smělá výprava. Tři odvážní muži se vydají oťukat dvě Kolumbova vejce. Pokud se jim to podaří, připojí tím další záznam do sbírky Nejvyšší vrcholy mých kontinentů, o níž bylo v Městské knihovně TGM Šumperk již dříve úspěšně referováno.

Tak jim držte palce a přijďte si poslechnout, jak to dopadlo.

Plakát pro přednášku Za Kolumbovým vejcem na nejvyšší horu Kolumbie kterou přednáší Ivo Müller
Předchozí Přednáška – Pozdravujte kluky, řeku a les – Jan Zajíc, pochodeň č. 2 – František Vrba, dokumentarista Paměťi národa

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc