Web Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Přednáška – Utajený bunkr v Přáslavicích u Olomouce – Martin Bukovský

Čas: 17.00

Místo: velký sál

Vstupné: 50 Kč

Mohutný bunkr nedaleko Olomouce, který sloužil jako záložní zesilovací stanice na magistrální telekomunikační ose mezi východem (Moskvou) a západem (Berlínem), by hrál v případě propuknutí 3. světové války stěžejní roli pro zachování válečné komunikace. Posádka uvnitř by vydržela bez zásahu zvenčí až 10 dní, a to i při výbuchu jaderné zbraně v bezprostřední blízkosti.
Velikost objektu (zdi silné 1,5 m, čtyři podzemní podlaží o rozloze 10 000 m2), zachovalost vybavení a nadšenci, kteří v bunkru pracují a snaží se historii z dob studené války ukazovat veřejnosti… to vše vám během přednášky zprostředkujeme. Obrazem i slovem vám představíme bývalý vojenský objekt, který byl plně odtajněn teprve v roce 2016 a pro veřejnost zpřístupněn v červnu 2022.

Plakát pro přednášku Utajený bunkr v Přáslavicích u Olomouce
Předchozí Do knihovny za pohádkou – Detektiv Emil a králík s velkýma ušima – Buchty a Loutky

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc