Přednáška RNDr.Zdeňka Gáby: Bratři Kleinové

Přednáška
Bratři Kleinové – nejslavnější rodáci ze Šumperka
Přednáší – RNDr. Zdeněk Gába
středa 13. 5. 2009 v 18.30 hod.

Bratři Kleinové, narození zhruba před 200 lety v Loučné nad Desnou, byli snad
nejtypičtějšími představiteli kapitalistických podnikatelů, vzešlých z vrstvy prostých
poddaných, kteří se vypracovali vlastními schopnostmi a pílí v pohádkové boháče. Před devíti lety o nich vydalo Okresní vlastivědné muzeum Šumperk monografii Zdeňka Gáby a Dagmar Tempírové – Kotrlé Bratři Kleinové stavitelé silnic a železnic. Nyní vychází velmi podrobná a objevná „sága“ rodu Kleinů od Ing. Mojmíra Krejčiříka z Brna. Pokud vyjde do doby konání besedy, bude tato nová publikace při besedě zájemcům k dispozici.

Předchozí Terezie Rotterová: Poprava na Šibeničním vrchu