Web Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Přednáška – Klenoty starodávné čínské literatury nejen v MK TGM Šumperk – Ondřej Vicher

Čas: 18.00

Místo: malý sál

Vstupné: 50 Kč

Sníh a zima za oknem stránky knihy otevírají a struny citery rozeznívají… a tak neváhejte a přijďte se u šálku čínského čaje okouzlit genialitou anekdot starověkých myslitelů, půvabnými a vytříbenými verši klasických básní, poutavými příběhy vypravěčů a úryvky z nejslavnějších čínských povídek a románů.
Do tajů a krás tradiční čínské kultury a literatury vás uvede Mgr. Ondřej Vicher, šumperský rodák, absolvent Gymnázia Šumperk. Studoval čínskou a japonskou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, pracoval jako tlumočník a překladatel. Posléze se dal na akademickou dráhu, v současnosti dokončuje doktorské studium a přednáší na Masarykově univerzitě v Brně. Kromě toho do češtiny překládá klasické čínské romány, poezii a další literární díla.

Plakát pro přednášku Klenoty starodávné čínské literatury nejen v MK TGM Šumperk
Předchozí Koncert – Mezi bardy a básníky – Ondřej Král & Tomáš Vyšinka

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc