Web Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Poezie a hudba – Proces – Kafka Band

Čas: 20.00

Místo: velký sál

Vstupné: 450 Kč

Předprodej zahájen 26. února. Vstupenky jsou k dispozici v půjčovně pro dospělé.

Mimošumperští si mohou rezervovat vstupenky na e-mailu vdankova@knihovnaspk.cz

100 let od úmrtí Franze Kafky, německy píšícího pražského spisovatele a autora románů Proces, Zámek a Nezvěstný, který patří k nejvýznamnějším osobnostem světové literatury 20. století

Kapela Kafka Band, kterou tvoří muzikanti působící v řadě známých českých kapel (Letní kapela, Tata Bojs, Priessnitz), spolu se známým spisovatelem Jaroslavem Rudišem proměnili knihy Zámek (Das Schloss), Amerika a v poslední době i Proces (Der Process) Franze Kafky do původních česko-německo-anglických koncertních provedení. Kapela byla v minulosti pozvána k účinkování v divadelních hrách Das Schloss a Amerika v Theater Bremen v Německu. Poslední album Der Process vyšlo v září 2023.

Der Process je, stejně jako předchozí nahrávky, koncepční album. „Chceme odvyprávět ten příběh, je to naše cesta románem,“ poznamenává Jaroslav Rudiš. „Zvláštní napětí z Kafkových textů jsme se snažili dostat i do hudby, kde propojujeme alternativní pop nebo rock s literaturou a něco temného s křehkostí,“ dodal Rudiš.

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk připomíná spisovatele Franze Kafku, od jehož úmrtí uplyne dne 3. června 2024 již 100 let.

Plakát pro akci poezie a hudba kapely Kafka Band s názvem Proces
Předchozí Čtení povídek Franze Kafky – Petr Komínek a Alexandr Stankuš

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc